Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen normálisabb munkák...

Milyen normálisabb munkák vannak olyanok számára, akiknek csak a 8 általános osztály van meg?

Figyelt kérdés
Az első munkahelyemen vagyok múlthét óta, a cég udvarának a rendben tartása a dolgom (kapálok, gereblyézek, szemetet szedek, fűnyírózok, stb.), de ez azért nem valami élvezetes munka, de az még csak hagyján, mert hulla fáradt vagyok utána, és a derekam, combom, karom is fáj. Most egy darabig itt maradok, de nem akarom éveken át ezt csinálni. Azt tudom, hogy van ilyen árufeltöltő, meg ilyenek, de nem tudom, hogy az mennyire fárasztó, és fizetnek-e annyit, hogy megérje. A normálisabb munka alatt azt értem, hogy nem kell végkimerülésig dolgozni (tehát nem kapálás és társai), és lehet is vele keresni eleget (nem akarok anyámékkal lakni örökre, szóval kell a pénz, legalább egy putrira fussa). A kérdést teljesen komolyan gondolom, 18 éves srác vagyok, azért csak az általános van meg, mert egyszerűen nem bírtam az iskolát meg a "padban ülős" tanulást, így is alig vártam, hogy kiszabaduljak onnan. Sajnos a szakiskolában se mentem át a vizsgán (pedig akkor lehetett volna 10 osztályom), annyira elegem volt az egészből. Gimnázium az meg szóba se jöhetett volna, nem bírnám elviselni. Úgyhogy ezért kell olyan munka, amihez elég ennyi, de ugyanakkor jó is.

2022. máj. 2. 20:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Esetleg rakodómunkás, vagy ha leteszed a jogsit, akkor sofőr. Esetleg mehetsz gyári melóba szalagmunkásnak, stb.


De te lusta vagy tanulni, kitartó se vagy, szartál bele mindenbe, aztán most nyakig ülsz a szarban. Ha így folytatod, életed végéig szarban leszel.


Van esti giminázium nagykorúaknak. Kevesebbet kell benn ülni, többet önállóan tanulni, viszont nem olyan durvák a követelmények, és negyedévente van vizsga, nincs feleltetés, dolgozat.

2022. nov. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Utolsó, az esti gimivel vitatkoznék. 10. vagyok.Igaz, hogy estin kevesebbet kell bent lenni, de azért sulifüggő. Nálunk pl nem voltak vizsgák, hanem olyan témazáró félék, szóval rendszeresen voltak dolgozatok, és ha x db jegy hiányzott, akkor osztályozót kellett tenni a tárgyból. Én is hallottam, hogy van , ahol vizsgázni kell, de szerintem ez a kevesebb. Sőt, igaz, tanárfüggő, de ha nem értettünk valamit, akkor újra elmagyarázta, mateknál pedig a gépen segített rájönni, hogy mit hol, hogyan kell bepötyögni, majd ellenőrizte is, hogy tudjuk-e. Sőt, olyan is volt, hogy beülhettünk hozzá másik osztályba az órára, és ott is lehetett gyakorolni. Ráadásul, ha valaki hiányzott egy dolgozatnál, köv alkalommal meg kellett írni. A követelmény meg ugyanaz, mert az érettségin nincs külön nappali és esti, viszont szinte csak a fő tárgyak vannak. Nálunk mondjuk volt infó, fizika, kémia, biosz, földrajz is a matek, nyelvtan, irodalom, töri és nyelv mellett. Másik suliban azt hiszem, csak az 5 fő tárgy volt. Ja, és persze itt is volt kötelező irodalom minden évben.
2022. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy szó mint száz, van lehetősége érettségizni. Jelenleg az alapszintű érettségi kb. egy nudli ahhoz képest, hogy régen mi volt. pár tételt megtanulni nem olyan nagy szám. segg kell hozzá meg akarat. Szerintem ennyit megér.


Belegondolni is szar szerintem, tök ciki, ha valakinek nincs egy nyamvadt érettségije se.


Akinek nyolc általánosa van csak, azzal tuti, hogy csak feltörlik a padlót, a munkáltató azt csinál vele, amit akar, örüljön, hogy van munkája.

2022. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!