Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jó a duty free?

Mire jó a duty free?

Figyelt kérdés
TUdom, hogy vámmnetes bolt a reptéren, de mire jó?

2022. máj. 3. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy nem 1000 Ft 1 üveg kóla hanem csak 900 hiszen vámmentes.
2022. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra, hogy ne kelljen vámot fizetned arra az árura, amit ott veszel, és haza akarod hozni.
2022. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Áhh, már semmi jelentősége...


Legfeljebb akkor, ha valamilyen italra jó nagy akció van.

Egyébként a városban megkapod olcsóbban, mint ott "vámmentesen".

2022. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
... és amúgy az EU-n belül eleve nincs vám, úgyhogy parasztvakítás a duty-free.
2022. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván ez akkor igaz, ha nem EU-ból jössz haza, pl. Hongkongban, USÁ-ban és Manilában is elég sok mindent vettem így, amit értékénél fogva itthon már elvámoltak volna. Még ha fizetni nem is kellett volna esetleg végül, akkor sem jöhettem volna át a zöld folyosón, mert az eljárást le kellett volna folytatni, ha nincs lezárva duty free-s szatyorban.


Igazából épp ezért van, hogy amikor ott vásárolsz, akkor elkérik a beszállókártyát, és ha EU-n belül vagy/maradsz, akkor nem is foglalkoznak ezzel. Amikor viszont olyan a helyzet, akkor felviszik a gépbe is, hogy mit vettél, meg lezárják a szatyrot. (Nekem ezeket mindig leragasztották, és azt mondták, ne nyissam ki, amíg itthon ki nem megyek a reptérről.)

2022. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy megvedd Manci néninek az ajándékot amit elfelejtettél Mexikóban.
2022. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!