Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire pesszimista?

Miért vagyok ennyire pesszimista?

Figyelt kérdés
Szinte mindenben a rosszat látom ha történik egy jó dolog akkor mindig megkérdőjelezem de mivan ha mégis..? Pl:ha lesz párom de mi lesz ha megcsal,elhagy.
2022. máj. 5. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenben jelen van az elmondott "kérdőjelezz meg mindent" szituáció vagy csak adott témakörökben dominál?
2022. máj. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenben általában
2022. máj. 6. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor több opció is átfut a fejedben(pozitívoktól a negatívokig)?


Kb minden eshetőséggel számolva, ami csak eszedbe jut. Olyan is akár, ami pl mások tapasztalatai alapján vannak/lehetségesek?

2022. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Negatív vagy szimplán túlgondolkodó embernek tartod/érzed, látod magadat?
2022. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkább túlgondolokodónak mondanám magam.
2022. máj. 7. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szimplán olyan személyiség vagy, aki ösztönösen végigzongorázza az összes (általa) lehetséges aspektust?


Sokszor a külvilág is negatív vagy/és pesszimistának látja/gondolja őket, holott csak alapon több mindent számításba vesznek.


Persze az érzelmekre ható apasztalatok nagyobb bélyeget nyomhatnak adott dolgokra, mint pl párkapcsolat esetén egy megcsalás.

Az emberek közt (sajnos) gyakori jelenség és a saját tapasztalat érzelmekkel hajlamosabb az illető arra, hogy számításainak prioritásába nagyobb százalékban belekerül.


Akik pl ezzel tisztában vannak, tudatosan igyekeznek ezt kezelni és megpróbálnak pl egy volt negatív tapasztalattól elvonatkoztatni érzelmek terén, így csak az alap opcióvá válik a "lehet megcsalhat", ám mivel új személlyel létesít kapcsolatot arra is gondolnia kell: ott az az opció is, hogy "ő nem olyan, hanem hűséges".


Mindenki egy alap eséllyel indul az általa kiszemelt személy felé.

Azaz pl rólad is feltételezheti a másik fél "mi van ha..."


Vannak tények, opciók amikkel lehet számolni, a kérdés az, hogy ki melyikre hajlamos vagy melyikbe tartozik.


Mindennek van előnye, hátránya, pozitív és negatív oldala.

A pesszimista jelzőt gyakran megkapják a pl tényközlő személyek.


Pl én is, de tudom, hogy nálam csak az opciók egy halmaza.


Vannak, akiknek felvázolok adott szituációkat és arra opciókat.

Sokszor akkor is megkapom "milyen pesszimista vagy", ha a lehetőségek felsorolása 70%-a pozitív, 30%-a negatív.


Az emberek valamiért a negatív dolgokra jobban ugranak, megjegyzik.

Mintha semmi pozitívat nem mondtál volna.


A depressziós emberek még inkább hajlamosak pl a teljes kontextusból kiragadni akár 1 szót is, ami érzelmi/lelki állapotuk miatt erősen hat rájuk vagy akár magukra is veszik.


Személyiség függő +tudatosság.


Szoktam mondani, akik félre értelmeznek:

"nem vagyok negatív, se pesszimista, csak csupán nem vagyok naív és tudom, hogy az élet minden területén vannak pozitívumok, negatívumok, épp úgy, mint az opciók, lehetőségek."


Vállalkozások, cégek stb se működne csak pozitivitással, ott is számolnak több eshetőséggel.


A felkészültség pedig kisebb" károkat hozhat magával", mintha felkészületlenül ölünkbe pottyanna számos olyan negatívum, probléma, amire nem számítottunk.


Üdv, egy INTP személyiséggel rendelkező.

2022. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!