Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Hév és a...

Mi a különbség a Hév és a Vonat közt?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Hév megy föld alatt is. Javítsátok ki ha rosszul tudom. Általánosban 15 éve ezt mondták nekem.
2022. máj. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vonat sokkalta hosszabb távon közlekedik (városok-települések között), mint a HÉV, ez utóbbi viszont inkább a lakott területeken (általában egy városon belül), a kertvárosokon keresztül jár, hozza-viszi az embereket.
2022. máj. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő vonat. Helyi érdekű vasút a HÉV. Nem kapcsolódik a nagy világhálózathoz üzemszerűen. Technikai megfontolásokból lehet vágánykapcsolat, de a forgalma egy adott, rövid szakaszra korlátozódik. Várost és agglomerációt köti össze. Magyarországon csak személyszállítás folyik rajta jelenleg, de régebben volt teherforgalom is.
2022. máj. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem tudom, mit mondtak általánosban, mert ezer éve nem járok már iskolába. De nem ez a különbség, hanem amit a másodikban írtam.

A magyar HÉV-hez hasonló sok országban van. Osztrákoknál, németeknél stb.

Mehet föld alatt is, de szerintem a nagyvasútnál is van ilyen. A Nyugati és Déli pályaudvar tervezett összekötése is a föld alatt történne.

A gödöllői HÉV és a metró összekötése jó régen tervben van. A szentendrei egy rövid szakasza kéregvasút. Lehet, erre utaltak.

Egyébként a metró is mehet felszínen, és magasvasútként is. Erre két példa a bécsi és a moszkvai.

2022. máj. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Esetleg a harmadik válaszban... mert a másodikat én írtam. :)

Elismerem: a harmadik jobban összefoglalta, mint én. Az én válaszom kissé fapados, hogy MINDENKI értse. :)

Igen, a HÉV helyi érdekű vasút, innen is az elnevezése, csak én abból a szempontból közelítettem meg, ahogy az angolul nevezik suburbian (vagy suburban) train-nek, azaz kertvárosi vasútnak.

P.S.: Nem kötekedni akarok, csak kiegészítettem a fentieket - akkor is - ha ezek csak az infó morzsák morzsái. :) Bocsi.

By the way: én lételemem is a suburbian train azaz HÉV, mert nálunk az egy köldökzsinór a forgalmasabb "belvároshoz".

2022. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!