Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma az iskolában eltörte a...

Ma az iskolában eltörte a gyerekem a méregdrága szemüvegét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma úgy jött haza az iskolából, hogy a szemüvegének az egyik szára letört. Meg tudják javítani ha beviszik egy optikába? Ugyanolyat tudnak csinálni, ha megmutatom nekik a szárát?Mennyibe fog kerülni kb.?

2022. máj. 8. 18:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Meg tudják csinálni .Az én lányomnak is teljesen letört a szára,de rendeltek a gyártótól.Oda vidd be,ahol vettétek.
2022. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Az a tanulság, hogy legközelebb nem kell marhadrága szemüveget venni. Az optikában nekem is valamivel 80 ezer fölötti árat mondtak a legolcsóbb kerettel. Neten máshol megrendeltem, legyártották a kívánt paraméterekkel 2,5 hét alatt, 21 ezer lett.
2022. máj. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

12-es: nem mindenkinek, föleg nem minden gyereknek annyira egyszerü sze,üveg kell, hogy a neten le lehessen gyártani!

Ha meg a szemüveg csak kb. olyan, mint kellene, akkor csak tönkreteszi a gyerek szemét.

2022. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Amíg az "ántivilágban" az esztergomi Granvisus gyártott keretet, és az optikusok nagyrészt onnan szerezték be, lehetett pótalkatrészt is kapni.

Mostanság a legtöbb optika neten rendeli be a kereteket, ahol éppen a legolcsóbb... Forgalmazónál, nem gyártónál. Kicsi a valószínűsége, hogy ezeken keresztül a márkára/gyártóra jellemző alkatrészeket is be lehet szerezni. Persze meg lehet próbálni abban az optikában, ahol a kérdező vette a keretet, de kicsi a valószínűsége.

2022. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

11-es, 21000ft-ért még lencsét sem lehet venni.

Nemhogy komplett szemüveget.

2022. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#13-15: Opti24. Meg lehetett adni a dioptriákat, jobb-bal szem távolságot, cilindert, volt valami korrekciós érték is (de nekem az nem szerepelt a papíron), lehetett kérni 3 lépcsőben vékonyítást, UV szűrő réteget, fényre sötétedőset. Pont ugyan ezek a paraméterek vannak az optikában legyártott szemüvegeknél is. Ha ezek a paraméterek kevesek, és a kérdezőnél ennél speciálisabb szemüveg kellett, akkor tárgytalan amit írtam. Volt nekem is olyan ismerősöm, akinek nem tudtak optikában jó szemüveget csinálni, olyan spécire volt szüksége, hogy Németországban egy erre szakosodott cég tudta csak elvállalni. Sőt, ki is kellett mennie látásvizsgálatra. Ha ez a helyzet, akkor érthető hogy drága a szemüveg. Az ismerősömnek is közel 1 milliójába került, pedig az már több mint 5 éve volt. De ha csak annyit kell tudnia egy szemüvegnek, amit egy általános optikában is tudnak adni, akkor semmiképp nem éri meg ott vásárolni, netről harmada áron kijön ugyanolyan minőségben.
2022. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

t. 12. ma 00:06-os (én vagyok 7. tegnap 19:14-es)


"Az a tanulság, hogy legközelebb nem kell marhadrága szemüveget venni."


márpedig az olcsóbbak közt van mi ránézésre eltörik, míg drágább titánkeretű cuccok tovább bírják, miközben mindegyik k...vadrága

2022. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ma 15:59-es vagyok


egyébként nekem volt egy olyan titánkeretes szemüvegem, ami nemcsak jó ötvözetből volt, meg frankón, de a nyikli-nyaklinál is vastag volt az anyaga és mire nem láttam rá, a szárban lévő rugónál is erősebb, mint sok más


(ezeknél a helyeknél gyakran tök vékony, utóbbit ellenőrizni se lehet)

2022. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

még ui.:


az a szemüvegkeret azt is kibírta, hogy ráléptem, meg ilyenek...

2022. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ui2.: koncert közben esett is le fejemről és megtaposták, és oké volt
2022. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!