Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani?

Hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

A kérdés hirtelen jött igazából nem sokat jelent.

Egy faluban élek, törzsgyökeres lakos vagyok stb 25 éves. Ő egy bevándorló senki, kb 10 éve lakik itt, (szó szerint senki). Van egy hobbim, az pedig az elektronikai műszaki cikkek, zene hallgatás, végfok erősítő javítás / hallgatás, hangfalak stb stb.

A kérdés igazából az lenne, vagy probléma, hogy van egy szomszédom,(a sok szomszéd közül), aki nemmellesleg nem szemközti vagy udvar szomszéd,hanem egy utcával lejjebb lakik, és ha pl kint tevékenykedik az udvarán s egy icipicit is áthallatszik hozzá a basszus, vagy behallatszik a "lakásába" egy picirit is a zene, azonnal kirohan és ordibál, (azt tudni kell róla hogy ember feletti hangszálai vannak, 300w-ot simán túl kiabál) xd... Szóval amikor elkezd ordibálni általában ocsároló hangon, amit termesztésen én nem hallok mivel a házban, házon belül hallgatom a zenét, de viszont a környezetünkben 6/8 utca hallja az ordibálását s közben ugye trágár szavakat használ... stb. Szóval hogy rendszeresen feljelent csendháborìtásèrt. Tőle lehetetlen élvezetesen zenèt hallgatni, hiába vannak komoly zenei teljesìtmènyeim, nézni nézhetem de használni nuku, vagy ha igen akkor úgy mint egy szokolrádiót...Szóval mit tanácsoltok mit kezdjek vele, már nêha jön olyan idegrendszer rám hogy kirohanjak (mert ugye megközelìti vagy beis jön a portára), hogy kirohanjak és földbe verrdessem, mert megtehetnêm, de akkor meg testi sertés miatt jelentene fel, ő egy valódi vamzer, senki nem csinálhat tőle semmit mert fel jelent azonnal bárkit, plusz úgy beszél mindenkivel aki neki nem felel meg mint a kutyával, vagy még csúnyábban... Mit tanácsoltok, mit lehetne vele kezdeni, ha lehallkítom a zenét akkor nyeregben érzi magát hogy mert ő kiabált én meg végre hajtom amit akar s így főnöknek érzi magát, ha nem veszem lejjebb akkor trágár szavakkal ordibálva utcát húz belőlem s közben a rendőrsèg is úton van hozzám hogy lehalkítsam a zenét. Szóval akár mit csinálok mindig ő nyer. Egy 3000ezer fős faluban lakunk. Szóval azzal ha megverem nem érek el semmit maximum eljárás indul ellenem. El költözni egyikünk sem fog az 1000%.Én pedig nem fogok több száz ezer forintot tárolni ami zenehallgatásra van stb és nem fogom úgy használni mint egy kis mini rádiót, de nemis szoktam használni sosem 100%-on maximum 15%-on de az már neki sok,nekem pedig nagyon kevés.Kimondottan itthoni célra van, nem diszkóba járni stb mert ahhoz meg kevés és egyáltalán semmi kedvem ilyesmiben gondolkodni, csak kimondottan itthoni célra van / "lenne" . Eladni szintén nem fogom. Várom az ötleteket.



2022. máj. 11. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Lehalkítod a zenét, és tudomásul veszed, hogy a csendhez mindenkinek joga van, nem csak a hangos szomszédnak. Örülj, hogy csak egy ember van, akinek alacsony a tűréshatára és nem ötnek vagy tíznek, hogy minden egyes alkalomra jusson egy feljelentés.

Tanulj meg közösségben élni, és ahogy te nem vagy hajlandó más kedvéhez igazodni, ugyanúgy mások sem kötelesek téged hallgatni.


"lehallkítom a zenét akkor nyeregben érzi magát"

Ne hangosítsd fel, és akkor nincs probléma. Te nem itt nem áldozat vagy a történetben, hanem a jogsértő.

2022. máj. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Röviden írtam le a helyzet súlyossâgát, nem avattam be x mennyiségű embert a vele való kapcsolatomba/ múltba, képzeld tisztában vagyok a jogokkal, nem jogi tanácsot kértem ha elolvastad volna és bírtad volna értelmezni, ha nem lennék tisztában a jogszabályokkal akkor a Googleban találtam volna megfelelő információt, azt sem vetted figyelembe hogy tulajdonképpen miről van szó, hogy a szomszéd öreg házaspârt (akikhez nem mellesleg rendszeresen mentő jár), őket egyáltalán nem zavarta sosem,(mert sosem hallgattam zenét több száz vagy 1000Watton, pedig van bőven akkora teljesítményem, se a többi közvetlen szomszédot, őt sem zavarná egyáltalán, mert elég távol lakik ahhoz hogy zavarja 30 Watt zene, csak a múltban családi össze tüzêsek voltak, remélem jobban érzed magad, szóval azért is feljelent ha fűkaszâval éppen le vágom az udvart,nyilván előtte szól hogy legyek rá tekintettel hogy ő éjszaka dolgozik nappal szeretne aludni, én is 3om műszakba dolgozok még se pofázok bele más életébe, hiába zajosak, mikor éjszaka fájt a fejem migrèneim voltak volt durván 4 órám aludni és ők 400 watton zenèt hallgattak nem küldtem rájuk rendőrt, azért mert én dolgozok meg fáj a fejem, szóval nagyon elvannak az ilyen emberek tèvedve, mással nem nagyon csinálja csak velem, rám van szakosodva. Szóval provokál, te meg jössz itt a világ megváltós jogi szabályokkal mikor 90 decibellel hallgathatom a zenét, reggel 8-tól este 22-ig hétköznap, és nem rendszeres zene hallgatásról van szó hanem 2/3 havonta egyszer. Remélem így jobban át látod a helyzetet hogy provokációról van szó. Gondolhattam volna hogy ez lessz az első válasz mi más lehetett volna, az ilyen okoskodó emberek véleményére nagyon nem vagyok kíváncsi.
2022. máj. 11. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!