Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valami rendszer a világ...

Van valami rendszer a világ dolgainak csoportosítására?

Figyelt kérdés

Mint biológiában a rendszertan, csak nyilván bővebb rendszerrel, amiben tényleg a világmindenséget, de tényleg MINDENT rendszereznek? Csak érdekel a téma, nem vagyok megőrülve.

Például olyan csoportokra gondolok, hogy tudomány, kultúra, sport, oktatás, vallás, politika stb. És hogy mindent be lehet sorolni, pl. kutya, szék, földrajz, Fanta, üveg, Orbán, ...

Kicsit nehéz megfogalmazni, mit akarok, de azért remélem, valamennyire érthető.



2022. máj. 12. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Induljunk ki egy kicsit általánosabb dologból:

mondjuk fermionok és bozonok.

2022. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha az asztalodra nézel, a rajta lévő dolgokat is többféleképpen el lehet kezdeni csoportosítani, rendszerezni úgy, hogy a két megközelítés üsse egymást (összefésülhetetlen a két megközelítés). De ha téged nem zavar, hogy a szomszéd Pistike, vagy a részecskegyorsítóban dolgozó Dr.Habil Ilonkanéni nem tud mit kezdeni a csoportosításoddal (mert neki más szempont szerint kell a franctudjamit csoportosítani), akkor mondjuk azt, hogy lehetséges... Már csak az nem mindegy, hogy mennyire merülsz bele a részletekbe. Ha Janika lábujjköröm barázdáit is be akarod sorolni valahová, akkor az finoman szólva is necces, de ha beéred egy elnagyolt csoportosítással és csak néhány halmazt nevezel meg, akkor talán egy délután alatt meglehet, ha okos és ügyes vagy...

Például veheted külön az emberek és az állatok halmazát, de azzal is megelégedhetsz, hogy csak az élőlények halmazát veszed, amibe Orbán és a Kutya is beletartozik.

2022. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, van-e rá valami "hivatalos" csoportosítás, illetve nagy vonalakra gondoltam, pl. tudomány, gazdaság,... Kitalálni meg nyilván bármit lehet.

Köszi, hogy ilyen hosszú válasz írásával fáradtál! De tényleg.

Még várom a válaszokat, ha esetleg van valakinek valami.

2022. máj. 14. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Wikipedia


Amúgy nincs.

2022. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nincs és talán azért nincs, mert a tipológiák a tudományterületekhez kapcsolódóan jöttek létre, a tudományterületek meg a 19. század második felében egymástól elkülönülten, mintha az élet nem összetett dolog lenne, hanem olyas valami, amit szeletekre vágva meg tudunk érteni.
2022. máj. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyobb csoportokra gondolok, pl. tudomány, vallás, sport stb. És esetleg ahol leírják az összes nagyobb csoportot...
2022. máj. 24. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Indulj ki a barchkobából. Ott nagy halmazokkal kezdesz, és azokat szűkíted.
2022. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá.
2022. júl. 2. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!