Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kormos falat káliszappannal...

Tiduj kérdése:

Kormos falat káliszappannal lelehet mosni meszelés előtt? Vagy hogy lehet eltüntetni, hogy ne üssön át, s ne legyen szaga? Kormos gépi perzsa szőnyeget hogy lehet, s mivel kitisztítani? Polc készítéshez ( deszkán kívül) milyen szerszámok kellenek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődj szobafestőktől, akár többtől is.
2022. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődtél mivel lehet? Mit ajánlott?
2022. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én homokfúvóval csiszolnám le a kormos falat. Ha pedig van rajta vakolat akkor lecsiszolnám egy tisztább rétegig.

A szőnyeg tisztítására vannak előírások. Szerintem csak a kíméletes fajta jöhet szóba. Ezt vagy egy tisztítós tudja megmondani vagy végigpróbálod a kíméletes módszereket.

Polchoz kell: vonalzó, ceruza, fűrész, csavar, fúrógép, fúrószár, esetleg csiszoló anyag, és talán festék. Attól függ milyent akarsz csinálni. Elég sokféle verzió létezik...

2022. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

A mennyezetet akarjuk a konyhában átfesteni, mert kormos lett.

2022. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lakástűz volt. Kicsi a nyugdíjam. A festékboltban (tulaj szobafestő volt) apróra mindent elmagyarázott a drága festékekhez, alapozókra,stb. Nekem arra nem futja.Ezért érdeklődöm, hogy hátha vki emlékszik nagyanyáink füstös konyhájára, annak meszelésére. A vakolat ahol átégett (oldalfal, mennyezet) leverve tégláig, mennyezet szalmáig. Villanyvezeték kivéve (mivel az is elégett).

Az asztalos már 3x átvert, nem jött, nem telefonált hogy nem tud jönni. Egy szobaajtó egészen odavan, az ajtókeret fele.Ki lehet azt vágni?pótolni? Vagy komplett csere? Ajtót is "vadászok". Az olajfestéket elkezdem leégetni, hogy újra lehessen festeni.

A szoba könyvekkel együtt kompletten kiégett, a konyha, előszoba, fürdőszoba igen kormos. Amit lehetett mindent elmosogattam hidrogén peroxid+mosószóda+hypó keverékével. A sürgős ruhákat is ebben áztattam, majd mostam. Sajnos a szalmiákszeszt kivonták a forgalomból, azzal sokkal egyszerűbb lett volna a mosás és a takarítás is.

Mire a tűzoltók kijöttek, sikerült eloltani. Ha rájuk várok, a ház és a szomszédok is leégtek volna. Csak 1 napig voltam kórházban széndioxid mérgezéssel. Különben nővér voltam.

Valamennyire emlékszem arra, apám amikor festett. Sokat szereltem,fúrtam, faragtam vele.

Egyszóval ezért érdekel minden komment. Köszönettel várom a hozzáértő válaszokat. Őszre szeretném lakhatóvá tenni.

2022. máj. 21. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg az OBI árulja a szalmiákszesz-t:

[link]


Amit lehet azt csiszolj és kaparj!


Aztán mehet a glett meg a többi. Az ajtót meg nem érdemes vagdosni. Kompletten cserélni kell.

2022. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az OBI tippet. Felhívtam, valóban van. Köszönöm még egyszer.

Egy üveges szoba ajtó lett tropa, de a hőtől (600 C felett ,- a kulcsok elolvadtak) és a koromtól egy másik üveges ajtó valamint teli szoba ajtó és 2 szárnyú dupla ablak sérült az üvege, festéke ( hólyagos). Azt csiszolással nem tudom leszedni, csak égetéssel. Műanyag tároló dobozok voltak a szekrények tetején.

2022. máj. 23. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Fa tokosat lehet csiszolni. Műanyagnál cserés.
2022. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!