Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az autóba mit jelent hogy egy...

Az autóba mit jelent hogy egy szín biztonságosabb?Hogy ki ne rabolják?

Figyelt kérdés
2022. máj. 28. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem, a közlekedési balesetekre értik, hogy mennyire olvad bele a környezetébe egy adott színű autó vagy sem.
2022. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem!Most ha fehér zöldet lát mi baja lesz tőle?Nekem is van jogosítványom de ezt még most se értem!Könnyeben elmondanád?Most ha más színűt lát nem tudom mi baja lesz :)
2022. máj. 28. 11:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Beleolvad a környezetébe az mit jelent?
2022. máj. 28. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Képzelj el ködöt. Mit látsz a fehér autóból? Csak valamit.

Képzelj el egy sűrű erdőn át vezet utat. Mit látsz a zöld autóból? Valamit.

A főutat jelző tábla nem véletlenül sárga, ui. a sárga szín a legjobban feltűnő, leginkább elütő mindenféle környezetétől. A láthatósági mellény nemcsak azért sárga, mert sötétben foszforeszkál, hanem napközben is elüt a környezetétől, jobban szembeötlő.

Az első nagyon jó választ adott!

2022. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Az a biztonsági előny, ha az autó színe minél jobban elüt a környezetétől, és te minél hamarabb észreveszed már akár a szemed sarkából is ha közeledik feléd vagy te felé. Ne csak a városi közlekedést vedd bele, ahol 30-50-nel mész a lámpák között, és eleve kevés baleseti szituációban lehet részed, hanem a nagy sebességű, lakott területen kívüli és napfényes időszakon kívüli eseteket is.

Azt pedig a tanulmányok, baleseti riportok, biztosítói statisztikák támasztják alá, hogy például a fehér és sárga autók a legkevésbé résztvevői baleseteknek, míg a fekete, ezüst, kék autók igen. Az egyik nagy különbség köztük pedig az, hogy az első kettő rikító színű és kontrasztjaiban nagyban eltér a környezetétől a többi pedig nem.

2022. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Te tényleg ennyire buta vagy? Már bocs, de a kommentjeid hatalmas ostobaságról tanúskodnak.

Nem nehéz belegondolni, hogy egy vaksötét, kivilágítatlan vagy gyér fényű helyen pl egy fekete vagy fehér autót veszel-e előbb észre.

2022. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű példa. Ülök az autóban. Tiszta, páramentes idő.

Előttem megy egy bringás sötétkék pólóban. Látom, de nem érzékelem csak néhány tíz méterről.

Ugyanitt, azonos körülmények között a neonsárga felsőt már száz méterről érzékelem.

Autókkal ugyanez van. Élénk, erős színek feltűnőbbek.

2022. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!