Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent, amikor azt írják...

Mit jelent, amikor azt írják egy szövegben, hogy "(sic!)"?

Figyelt kérdés

Azt hittem először, hogy olyan, mintha egy cicának mondanák, hogy "sicc innen!" de már elbizonytalanodtam ebben az elméletemben. Mintha tényleg nagy butaságok után lenne szokás írni, mely után legszívesebben elzavarná az ember az illetőt, mint egy macskát.

Szóval ha valaki tudja, hogy igazából mit jelent, tényleg érdekel.


2022. jún. 15. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
2022. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Én is pont így gondoltam mint te. Csak aztán beírtam a gurgliba: sic jelentése.
2022. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szó máshonnsn is ismerős lehet. Jelentése ugyanaz.

Sic transit gloria mundi (így múlik el a világ dicsősége). Sic itur ad astra (így jutunk el a csillagokig).

2022. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Ezzel próbálnak menőzni, attól érzik nagyobbnak magukat, hogy csakazértis valami trendi, idegen szót bedobnak a beszélgetésbe. Tegyük hozzá, rendszerint hibásan használva.
2022. jún. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem hallottam, csak olvastam. Kik használják a sic latin szót beszédben, menőzésből?
2022. jún. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!