Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orosz német vagy francia...

Orosz német vagy francia nyelvet tanulnál szívesebben?

Figyelt kérdés

Ha angolos leszek lehet még választani egy nyelvet és őszintén egyik se érdekel különösebben ezért a hasznosságuk azt hiszem lényegesebb.

A némettől kifejezetten irtózom mert rettenetesen hangzik és az egész nyelv számomra nem szimpatikus.


2010. szept. 20. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Francia. :)
2010. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A német csúnya, az orosszal manapság már nem lehet vmi sokat kezdeni. Én a franciát választanám a helyedben, nekem tetszik a hangzása meg minden. Bár egyesek szerint egy kicsit nehéz...
2010. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Francia:)
2010. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nehézsége annyira nem fontos mert végülis megoldom csak azt hallottam hogy az embereknek az se igazán tetszik.
2010. szept. 20. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a fontos, hogy neked melyik tetszik..

Én németes voltam 8 évig, utána angol francia. Bejártam néha orosz szakkörre is, de hamar abbahagytam.

Furcsa ez, hogy kinek melyik nyelv tetszik, mert eleinte szerettem a németet, aztán a tanár miatt semleges lett, és amikor angolul kezdtem el tanulni, egyenes utáltam. Túl keménynek tűnt a hangzása, nagyon nem szerettem, és mivel nem foglalkoztam vele, el is felejtettem már mindent. Aztán elmentem a nyáron tanfolyamra, és kifejezetten megszerettem.

A franciát második nyelvként nem szerettem, mert elég furcsán állt hozzá a tanításához a tanárunk, és sajnos elég sok iskolában így van a 2 nyelv oktatásával..

Az orosz tetszett, szerintem nagyon is érdemes tanulni, manapság egyre kevesebben vannak, akik itthon beszélnék ezt a nyelvet.

A francia is rendkívül hasznos nyelv, főleg az EU-ban, a diplomácia nyelve.

A németet is szintén érdemes lenne tanulnod, főleg ha később gazdasági területen dolgozol majd.

De hidd el, hogy amint elkezded a nyelvet, máshogy fogsz hozzáállni, hozzászoksz majd a hangzásához, és talán meg is szereted.

Egyszóval mindhárom nyelvnek hasznát veszed majd, érdemes lesz foglalkoznod vele, bármelyiket is választod. :)


18/L

2010. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Segítettél.^^

Azt hiszem francia lesz.:D

2010. szept. 22. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!