Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ? A volt párom az évek...

? A volt párom az évek alatt,több alkalommal is bántalmazott.A legutolsó eset,pár hónapja történt amikoris a csonttöréssel egybekötve,kórházi ellátásra is szorultam.

Figyelt kérdés
(bár nyilván a "leestem a lépcsőn"magyarázat volt,azért is mert neki épp felfüggesztett büntetése kegyegett..)Mire számíthatok ha feljelentést szeretnék ellene tenni?Úgy érzem most lett elég erőm erre a lépésre...

2022. júl. 5. 04:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Aha... És ezt pont itt kell intézni.
2022. júl. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor kórházba kerül az ember, bántalmazásból eredő sérüléskor meg szokták kérdezni: szeretne-e feljelentést tenni? Jelezzék-e a diagnosztikai szövegben az esetet.


Először szépen összeszeded a cuccod, amikor nincs otthon, lelépsz biztonságosabb helyre és besétálsz szépen a rendőrségre...


Az ügy procedúrás lesz, de még távoltartást is megnyerheted.

Azaz ha megkörnyékez, zaklat vagy bármi, annak jogi következményei lesznek.


Ne hagyd magad, lépj amint lehet!!


Segítséget pedig nem szégyen kérni, akit csak tudsz vonj be a kezdetleges védelmed érdekében.


S ha van esze távol marad, mert bármi 8 napon túlgyógyuló sérülést lehet jelenteni, ami csak rontana az ő helyzetén.


Az ilyen embereket kötözném ki és kínoznám a bőr felülettől belfele haladva.


Rengeteg nő él/tapasztal bántalmazó kapcsolatot... A legtöbb nincs feljegyezve se.


Légy erős és tedd meg lépést, amint lehet.


Emberek vagyunk, mégis vannak állatok köztünk.

2022. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es, ez egy olyan dolog, amit csak úgy az ember nem mer elmondani akárkinek,mert fél/tart attól, hogy visszajut a bántalmazó fülébe és a sértett fél lehet durvábbat kap...


Empátia, több aspektusos rálátás...


Meg kell érteni azt, ami ilyenkor a másikban lezajlik.


Ha erre képtelen vagy maradj csendben.


A te válaszodat pl az olyan kérdezőknél érteném meg, ahol pl egészségügyi dolgokkal kapcsolatban... Itt gyakorin várják a választ... holott csak be kellene sétálnia dokihoz és elmondani, hogy tudják kezelni.

Meg ki tudja kinél mi s mennyire komoly a helyzet.


Ám ott nincsen olyan tényező, hogy bánthatnak, agyon verhetnek, kést szúrnak beléd, mert elmondtad mi a helyzet.


Remélem felfogod mindezt.


Kedves, kérdező!

Óvatosan, meggondolva lépj le és jelentsd.


2-es voltam.

2022. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves anonim,köszönöm,a normális választ és azt is hogy szívemből szóltál..köszönöm(teljesen véletlen nyomtam rád nem hasznos jelzőt..csak borzalmas béna vagyok,ne haragudj)

Kedves első..nem hinném h ez itt rendezés lenne...egyszerűen csak igyekszem a lehető legtöbb információt gyűjteni a névtelenség áldásos burkában.Szívből kívánom hogy sose értsd ezt meg.

2022. júl. 5. 08:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy amennyiben nem kértél látleletet, azért - akár igazad van, akár nem, - kései ez az ötlet. Fogadd együttérzésemet ezzel együtt is!
2022. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!