Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországban élek, eszembe...

Németországban élek, eszembe sincs haza menni . A vezeték nevem egy magyar foglalkozás , ami lefordítva németre jobban tetszene. Nem találok olyan nyomtatványt a konzulátus oldalán. Hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés

2022. júl. 7. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk a konzulátushoz? Itthon egyébként az anyakönyvvezetőhöz. Van itthoni hivatalos lakhelyed?
2022. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszed ágában sincs visszamenni Mordorba, akkor nagyon egyszerű dolgod van: megszerzed a német állampolgárságot (nyolc év után gyerekjáték), majd honosítod a külföldi nevedet. Még csak névváltoztatásnak sem minősül, nem kell hozzá különös indoklás mint egyébként.
2022. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. Nagyon köszi. Az lesz!! 2008 ota nem akarok😊😁😁2 év anglia aztàn ide s tova 12 Bayern
2022. júl. 7. 18:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy német nyelvvizsga kell, a boarischt nem fogadják el? :D
2022. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Alapbòl tanultam 4-6 évig otthon suliban.. utána holland kollegàim voltak.. angol/ német mix🤣🤣

Nyelv vizsga mint olyan.. sose volt fontos.. szinte velem él s német nyelv.. mindenki megért bőven!! Még a bajor is!!😊 imádni valók!! Igazi sógorok!!!

Nahogy ez mire elég nyelvtani szemmel sose gondolkodtam rajta. Nyomom a szöveget folyamstosan. Ennyi

2022. júl. 7. 21:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Az Einbürgerunghoz kelleni fog.
2022. júl. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
B1-es nyelvvizsga kell es Einbürgerungstest, stabil munkahely, es ne legyél segélyezett, amióta kint élsz. nekem ezt mondta az ügyintéző faszi. most csináltam meg a nyelvvizsgát, a tesztre meg még csak szeptemberre van időpontom.
2022. júl. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja és 255 euró:D
2022. júl. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A stabil munkahely nem feltétel ebben a formában. Én például épp munkanélküli voltam amikor benyújtottam a kérelmet és amikor megkaptam az állampolgárságot, még mindig.

Persze előtte volt "rendes" munkám, nem Zeitfirma - ez elég volt az állampolgársághoz.

2022. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
na jó, de úgy értem 8 évig nem segélyen tengődtél. nem tudom, nálunk kérték a munkahely minden adatát, meg ki mióta hol dolgozott/ dolgozik
2022. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!