Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Produktív emberek, nektek mi...

Produktív emberek, nektek mi fér bele egy napba? Hogyan tartjátok balanszban a munká(ka)t/hobbi(ka)t, és a pihenést?

Figyelt kérdés

2022. júl. 18. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy kezdem a napom, hogy konditerem, szauna, tusolás. Innen irány a munkahely, majd este iskolába járok még (programozás bootcamp), majd hazaesek, főzés, takarítás, stb ház körüli munka.

Ezek elvégzése után általában elmegyek csajozni egyet még, majd kidőlök.


Aki ezt nem tudja után végigcsinálni, az csak sír meg panaszkodik.


23F, burkoló.

2022. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor külön álltak a felsoroltak nagyon zsúfolt volt minden és valamit mindig beáldoztam. Az én lassú tempómnak ez sok, gyors volt.


Jómagam szeretem a rohanásmentes életvitelt, mindent előre megszervezek, hogy kényelmes tempóba haladhassak.


A fix dolgokat fixáltam a napi rendben, ide tartozik a munka idő, amit ugye alkalmazottként nem te fixálsz (csak saját úton), ez miatt 1.lefixált (volt).

Aztán a számomra ideális alvás idő, 7.5ó. Az alvás fontos testi, lelki, szellemi egészségben is, ebből nem vagyok hajlandó beáldozni már 1-2percet sem. Kell, kész.

+így magamtól ébredek, az ébresztő csak biztonságért van,de a test bioritmusa beáll.

Sokkal energikusabb, koncentráltabb is vagyok, amióta az alvásomat ütemeztem.


A többi dolgot pedig ezekhez igazítottam prioritási sorrendben.


Sok ember elcseszi a jelentéktelen vagy potya dolgokkal az idejét.


Pl naponta vásárolnak az egy nagyobb helyett.

Friss kenyér - kenyérsütő.

Visszajön az ára, az után pedig olcsóbban is kijössz, mintha vennéd (főleg mostani időkben).

Minden mást meg lehet venni előre.

+ugye időt spórolsz, mintsem elugrasz még "csak kenyérért"

(nálam ez kitérő út, amely 50percet venne igénybe naponta)


Úgyis kidobod ugyanazt a mennyiségű pénzt vásárlásra, egybe letudva. (kivéve pl felvágott, azt viszont ráér hétvégente megvenni)


Főzés - érdemes megosztani ezt a feladatot mással. Még ha nem is egy háztartásban vagytok.


Pl 2 háztömbbel odébb lakott egyik barátom, 2 naponta főztünk, 1x ő, aztán én.

Főzés napján és másnap ugyanazt ettük, majd 3.nap a másikunk főzött.

(több fő esetén csak az adagot kell növelni, egyszerre elkészíteni.)


Így csak 4 naponta kellett főznöm + időt is spóroltunk egymásnak.


Jelenleg párommal van mindez ledumálva.


Gondolj bele csak ez a 2 dolog átlag napi +3óra kb.

(persze a spagetti nem 2 óra, de rendes összetett kaja kivitelezése előkészületekkel takarítással laza 2 ó, de mondjuk a vadas több napos akció, az igazi vadas vadhússal)


A megfelelő útvonaltervezés logikusan és leghatékonyabb közlekedést választva.


Pl autóval felénk sokkal több idő megfordulnom, mégha csak 1 uticél van, sok az egyirányú utca stb, bicóval ismerve a rövidebb utakat gyorsabb és nyugisabb. +környezetbarát.


Volt munkahelyemre a 3km-es oda út bicóval 12-15perc,ez autóval fél óra (lámpák, forgalom, stb)


Ezzel ismét nyertem anno +0.5órát/nap.


Átlag +3.5óra /nap a fentiekkel számolva. - spórolva az idővel.


Stb, mindenkinek látnia kell a saját dolgait és a felesleges plusz dolgokat kivenni.


A legsűrűbb időszak, ami volt huszonéves koromban:


04:40 - ébredés

04:40-05:30 - bicó vagy torna

05:30-07:10 - minimum fél óra pihi fürdéssel, e-mailek, készülődés

07:10 - start melóba

07:25 - beérkezés

+5perc bicikli lerakás, lekötés

7:30 - melóhelyre betoppanva

+30perc teázás, duma stb

8:00 - start

16:00 - vége

+15perc cuccolás, go

+15perc út haza


S ott volt 16:30

Volt fél órám rendbe tenni magam és go másik meló este

21:00-ig.


+15 percben:zárás, pakolás, bicózás végállomásra, bicó lekötése kameráknál éjjelre.


21:15 indult a busz páromhoz.

+1.35ó utazás, hogy lássuk is egymást 2 naponta.


Elment a nap,majd az este is.


Ébredés stb

5:45 indult a busz

7:25-30 beért a busz.

+20 perc melóba az éjjel lekötött bicóval.


~7:50 - tea (átmelegedés télen)

8:00 - start főállás

16:00 - vége

Pakolás

Haza út.


Megint fél 5.


17:00-21:00 meló

Haza út 15 perc


21:15-től kis szabad idő (általában éjjeli bicó) fürdés és alvás.


...és kezdődött újra az egész. Beleégett a fejembe.


Hát... Soha többet!


Kaját akkoriban párom csinálta, otthonra meg édesanya hozta hűtőbe rakva. Külön laktunk.


Kellett a pénz a hobbikhoz, amiket akkor csak hétvégén tudtam megoldani,amikből végül a munkám és kikapcsolódásom is lett.

Csak így lehet zsúfoltság nélkül, ha összeolvad a 3 dolog vagy minimum 2.


Ha a mellékállást nézzük, az az az idő, amit mások (rosszúl) osztanak be, van idejük.


Gyerek mellett már necces lehet. (nem is akarok)


Aztán ki tudja ki hány órában melózik, hány óra az út oda-vissza stb.


Jelenleg:

Kb 8-ra felkelek vagy előtte.

45perc joga,fél ó fürdés és tea olvasással.

Kiszállok, gép elé ülök. Emailek, megrendelések, egyeztetések lezavarva általában 11-re.

11:00-start, nyugalom, alkotás estig - 22:30. (ebbe az időbe beleesik a páratlan napokon a csomagok feladása, Nem fogadok vendéget, aki betoppan azt elküldöm, másokra ott a hétvége.)

1 óra bicózás fixálva a nyugodt éjjeli utcákon, fürdés pihi.

Alvás 00:00-7.30~8:00


Totálisan saját tempóban minden.

Párommal meg itthon dolgozunk, van hogy együtt is alkotunk.


Introvertáltak vagyunk, nem igénylünk úgy más emberi társaságot. Főzést,mosás stb-t felváltva, megosztva csináljuk.


Ennek oka ugye az időbeosztás + nem hagyom, hogy minden a nő nyakába szakadjon, sokan elvétik ezt a hibát. Balance vagy semmi - ezt már anno letisztáztuk.


Ma meg úton vagyun, ideje volt már a nyaralásnak... Vacak covid ugye.


Hétvégén 2 hetente vasárnap family, közte lévő hétvégéken pedig pár ismi. Szombati napokon kettes progik, túra stb.

2022. júl. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!