Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ingáznék vagy egy Hotel...

Ha ingáznék vagy egy Hotel biztosítani szállást és ellátást Ausztriában, akkor is bekell jelentkezni állandó vagy ideiglenes lakcímre ( Haupt/Neben Wohnsitz) (Meldezettel) ? Vagy nincs ilyenre szükség?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokat kérdezem akik dolgoztak már Ausztriában.

2022. júl. 29. 21:12
 1/2 grafno ***** válasza:
Ha hetvegen magyarba mesz akkor ideiglenes. Ha mindig ott maradsz akkor allando lakcim. Ha +60km van az allando lakcim es a munkahely kozott akkor 3500eu leirhato az adóból egy evre. Ha allandon vagy akkor kellhet egy osztrak rendszam ami kb havi 100eu + és nincs 3500eu sem. Ha nem vagy bejelente akkor sincs semmi csak ne legyen 300-400km a napi ingazas mert lehet a Pendlerpauschalet nem adjak majd oda szerintem.
2022. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. De gondolom nem áll mellettem egy rendőr és nézi , hogy én minden hétvégén hazamegyek. Tehát ilyen alapon sehonnan nem tudja , hogy én otthon voltam e az elmúlt 1-2 hétben.
2022. júl. 30. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!