Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van e jogi következménye...

Tyukanyó55 kérdése:

Van e jogi következménye annak, ha egy vevő hosszú évekig nem íratja át a földhivatalnál a megvásárolt ingatlant?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt automatikusan átírják.


Tehát itt valami tévedés lehet.

2022. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem az övé az ingatlan amíg nincs átírva. A földhivatali nyilvántartás ún. közhiteles nyilvántartás. Jogvita esetén az elsődleges az ami a földhivatali nyilvántartásban szerepel. Aztán ha probléma van jön egy hosszas huza-vona, hogy akkor kié is az ingatlan. Nem érdemes ezzel játszani. Könnyen el lehet veszíteni egy így egy ingatlant.
2022. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1: Ha beadják a megfelelő papírokat. A földhivatalban nem jósok ülnek, hogy X. vevő megvett egy ingatlant és ők megsejtik. Be kell hozzájuk küldeni az adásvételit. És a bizonylatokat.
2022. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd dolga, automatikusan.


Ügyvéd nélkül meg nincs ingatlan adásvétel.

2022. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kérdésemhez annyi kiegészítést még, hogy a kérdéses ingatlant 1998-2000.körül adták el, hivatalosan ügyvéd általi szerződéssel..Akkoriban még valószínűleg nem volt automatikus irat átadás, tehát a vevőnek kellett volna bejegyeztetni...a tulajdoni lap szerint még mindig az eladó nevén van, a vevő viszont árulja!!

Ezért kérdeztem rá, hogy van e jogi következménye, mert a vevő felkínálta nekem a telket, de én utána néztem a földhivatalban, ahol közölték, hogy nincs is a nevén, hogy árulja?!

2022. aug. 3. 06:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem fogja tudni eladni, hiszen nem az ő nevén van. Egy ügyvéd vagy közjegyző sem fog olyan okiratot szerkeszteni, aláírni vagy beadni és egyáltalán ügyet elvállalni, ahol olyan fél akar részt venni a jogügyletben akinek semmilyen törvény adta joga nincs.

Előbb a tulajdonosi helyzetet kell rendbe tenni, hogy jegyezzék őt be, és utána tulajdonosként már szerződhet új vevőkkel.

2022. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérd meg az eladót, hogy keressen elő minden régi iratot amivel igazolni tudja hogy 2000 körül ő megvette.


Legjobb lenne ha élne a régi tulaj és ügyvéd előtt készülne irat, ugyv. tudja mi kell.

2022. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Él a régi tulaj, beszéltem is vele, ő nem fog újabb adásvételit aláírni -jogosan.- hiszen ő hivatalosan eladta ügyvédi szerződéssel!

Én arra lennék inkább kíváncsi, hogy a vevőt terheli e ilyen esetben jogi eljárás, hogy ennyi éven keresztül nem íratta a saját nevére?

Ez egy kb 400 n.ölnyi porta egyébként, nem lakóingatlan..de a mi házunk mögött van, és egy gaztelep, azért akartuk megvenni, mert sokan azt hiszik a miénk ez az elhanyagolt terület...

2022. aug. 3. 11:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni így megvenni. A mostani tulajdonosnak kell rendeznie ezt a földhivatallal. Amíg ezt nem rendezi addig ne tegyél semmi további lépést.
2022. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Természetesen az eladó fél költsége a jogi rendezés.


Nem érdemes senkivel veszekedni, mondd meg az eladónak, hogy szívesen megvennéd záros időn belül de előbb tegye tisztába a tulajdonviszonyokat.

2022. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!