Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyiért vagjatok a tüzifának...

Mennyiért vagjatok a tüzifának mázsáját? Én 4 köbméter meggy vegyes vastagságú fára mostani árakra tekintettel 50.000 Ft mondtam szerintetek mi a reális?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 00:21
 1/5 Scream85 ***** válasza:

Az egy kicsit "erős" szerintem.

Bár nem mondtad hogy mivel vágod? (Szalagfűrész, láncfűrész,stb)


Ha ez segít valamelyest, akkor nálunk tavaly a 8 erdei köbméter fát vágtak szalagfűrésszel (akác,tölgy,gyertyán vegyesen...kb 20-25cm átmérőjű hasábok voltak) 20 ezerért.

2022. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én láncfűrészel vágtam volna volt benne földes túskos darab is ez azért jött ki így mert +600 Ft egy liter 95 benya akkor a literes lancolaj 2.000 Ft a benzin mivel 600 Ft kell belőle 5 liter 4.000

Kell 3 liter láncolaj 6.000 Ft. Ugye ez már rögtön tízezer mínusz. Maradt nekem tíz meg nem ettem nem ittam.És még pöfög a hq 6.000 forintos xp olajat. Elmegy másfél deci 1.000 Ft. Minimum egy reszelő meg egy gagyi lánc. Pluszban. És még hol van a gép kopasa meg az hogy segítseg nélkül elkurok vele 3 napot. És dolgoztam konkrétan 5000 Ft ért. Én úgy gondolom hogy tavaly még más volt az egész. De én úgy gondolom akinek nem tetszik vegyen 15-20 ezerert egy fureszt és szopjon vele.

2022. aug. 10. 21:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy csinálom hogy a vékonyfát 900/q darabolom a vastagot meg akár 70 cm átméröig 1.300/q
2022. aug. 10. 22:51
 4/5 Scream85 ***** válasza:

"segítseg nélkül elkurok vele 3 napot"


Hát akkor te sem sieted el :D

Nehogy ne férjen bele 4 köbméter fa nagyon maximum másfél napba? :)


Én a héten vágtam össze saját részre kb 60-65cm átmérőjű meggyfa töveket (igaz az nem 4 köbméter volt, csak 2 és fél).

De az hogy felkugliztam őket, majd a kuglikat fel is hasogattam nagyon durván számolva sem telt bele 8 órába...nem hogy 3 napba :)


De persze te tudod...ha ott nálatok a "megrendelőnek" így megfelel mind időben, mind pénzben akkor persze csináld....nincs ezzel gond.

Én csak a saját tapasztalatom írtam le :)

2022. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hozzá tenném nem nagy fűrészem van egy Husqvarna 120 As 38cc. De én úgy gondolom úgy csináltam meg a hirdetés hogy 1.000 Ft/q. Fel ár ellenében még valamennyit fel is hasitok :) azért amit kértem ezért belátom húzós volt. Egy ilyen 40.000-45.000 reális lett volna :)

Mert akkor talán van rajt 30.000 haszon. Én úgy gondolom majdnem korrekt voltam. Igazából cirkulával se megérosebb most felvagni. Nagyobb kínai láncfűrészt meg nem akarok mert 3x annyit eszik. Na összejon akkor egy 271-es Stihlt akarok venni.

2022. aug. 12. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!