Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpressz-ről már rendelt...

D istván kérdése:

Aliexpressz-ről már rendelt valaki? és volt negativ tapasztalata? Mert nekem volt! Február elején és február végén és március közepén rendeltem,elektronikai alkatrészeket! De a rendeléseim nem érkeztek meg a mai napig! Pedig bőven eltelt 75 nap.

Figyelt kérdés

Augusztusban járunk. Kb 1 hónapja reklomáltam hogy nem érkezett meg a rendelés!nyomon sem tudom követni.Azt irták vissza hogy legyek türelemmel 75 nap...

Szerintetek meglesz a csomagok? Vagy mit lehet tenni ilyenkor?



2022. aug. 10. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Ali nem webáruház, hanem egy piactér. Azaz több ezer különböző eladó hirdet rajta, és mindegyiknek más a termékköre, minősége, szállítási jellemzője. Így nem lehet általánosítani, mert minden egyes rendelésnek más jellemzője van, mivel az oldal csak a felületet adja.

Kínából a 60-80 nap standardnak mondható, elég csak annyi hozzá hogy olyan szállítási módot válassz, és nem repülővel jön hanem konténerhajóval. Vagy épp világjárvány legyen, gondok a szállítási és feldolgozási rendszerben. Önmagában a 75 nap nem túlzás. Viszont elvileg (legalábbis pár hónapja még korona alatt) 60 napot adott az oldal türelmi időként, efölött már nyomhattad is a visszatérítést. Aztán vagy megjött mégis a rendelés, vagy nem.

Most is ha megnézed a rendeléseid listáját, 75 nap után már simán elérhetőnek kell lennie a visszatérítésnek. Egy februári rendelés augusztusban kétség nélkül késésben van, és nem várható hogy megérkezik.

2022. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Írj nekik megint, az adott rendelésnél nyisd meg az ügyfélszolgálatot.

Ha máshogy nem megy és beszélsz angolul, próbáld meg felhívni őket.

2022. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! meg próbálom vissza kérni a pénzem,remélem sikerül.
2022. aug. 11. 06:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Kéthete vissza kértem a pénzem! Mert a csomag nem érkezett meg! Többször reklomáltam, de semmi nem történt! Utoljára pénzem kértem vissza! De eddig azt sem kaptam meg! Valaki elmondaná mire jó ez a lehúzás?
2022. szept. 5. 18:32
 5/5 anonim válasza:

Nekem 3 hét alatt kihozták.

Csodálkoztam is, remélem ez a lendület kitart.

2022. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!