Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Testnevelés alól egészségügyi...

Testnevelés alól egészségügyi mentességről .alaki tud valamit bővebben?

Figyelt kérdés

Hogyan szerezhető? Milyen orvostól? Ki kérhet?


Egyetem



2022. aug. 12. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akitől eddig is kaptad a szükséges papírokat.
2022. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ez azért nem csak úgy van, hogy írnak egy orvosi igazolást hogy neked fáj a lábad, beadod a papírt és akkor fel vagy mentve. Szép is lenne, akkor senki nem járna be. Aki fel van mentve testnevelés alól, annak a felmentésnek okot adó egészségügyi állapot szerinti speciális gyógytornára kell járnia, és azon a foglalkozáson való megjelenés pótolja a testnevelés órát, majd az ott kitöltött jelenléti ívek alapján igazolod hogy a kötelező óraszámot letudtad. Így viszont már duplán kellene hazugságot gyártani. Az sem egy egyszerű dolog, hogy te hamisított szakorvosi véleményt és ambuláns lapot honnan szerzel ahhoz, hogy 'hitelesen' alátámaszd a felmentés alapját.

Az állandóan felmentett kategória úszik meg mindent, de ahhoz nyilván még komolyabb állapotot alátámasztó igazolásokat kell beszerezni, nem csak az apám haverja / haverom apja kórházban dolgozik, aztán majd az állását kockáztatva kamuzik neked valamit.

2022. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nekem általános iskolában az egyik évben volt ilyen papírom. Bertolotti-szindróma miatt. A tanár nagyon gyanakodott, kérdezgetett is ezzel kapcsolatban, hogy hol fáj, mi fáj, járok-e gyógytornára, hányszor járok stb.. (Egyébként bioszt is tanított. ) Nem tudom, hogy igazából mennyi köze is van hozzá...🙄 Nem akarta elhinni, hogy valódi az igazolás, mert nem volt rajta fejléc XD. Kétlem, hogy az az idős orvos, akinél voltam, majd pont ezzel fog foglalkozni. A kérdésedre válaszolva: A háziorvosnak elmondtam a panaszomat, elküldött egy ehhez értő gyerekorvoshoz, ahol MRI vizsgálatot készíettek.
2022. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NTBS ***** válasza:
Szakorvosi papír.
2022. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

HA pl. szívbeteg vagy, akkor felmentenek, mert a tesi ártana a szívednek.

De csak úgy ne kérj!

2022. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!