Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy, vagy...

Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg elszaporodtak a rosszindulatú lepontozók?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban tűnt fel jobban a dolog. Van amikor a kérdező által is helyes megoldásként megerősített válasz a legalacsonyabb pontszámú, akár piros, annyira lepontozza néhány válaszoló. Máskor a teljesen szubjektív, kizárólag ízlés alapú válaszokat is lehúzzák, még abban az esetben is, ha a másik fél fölös vitát generált hazug állításokkal, amit a megtámadott fél konkrét bizonyítékokkal cáfol. Mégis a látványosan hamis, logikátlan kötekedő másik felet pontozzák fel páran, a logikusan érvelt cáfolatot a bizonyítékokkal pedig le. Ezen kívül teljesen korrekt és segítőkész válaszokat is lepontoznak pl az egészség kategóriában, csak mert eltérő szemléletet, szélesebb látókört is képvisel a hagyományos módszer mellett. Vannak még témakörök ahol totál random kollektíven mindenkit lepontoznak, értelmetlen és kaotikus módon. A lista hosszú, sorolhatnám még.


A kérdésem a következő, csak nekem tűnik így, vagy tényleg elszaporodott mostanság ez a fajta kártékony hozzáállás? Ha igen, mi lehet az oka? Lesz még valaha normál, vagy mostantól már erre kell számítani, esetleg további romlásra?



2022. aug. 17. 02:37
A kérdező szavazást indított:
Régebben is ilyen volt
Már jóideje ilyen
Mostanában indult be
Nem tűnik fel semmi ilyesmi
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Én jóindulatú lepontozó vagyok!
2022. aug. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Mindig voltak, de tény, egyre szaporább jelenség.


Az a helyzet, hogy a világtalan ostoba is mindenhova regisztrálhat.


Olyan megnyilvánulásokat olvasni... vagy éppen el se lehet, mert szegény írni se tud.


Egyre több az olyan, akik nem segíteni vagy kérdést feltenni járnak fel, hanem lelki problémájukból eredő elnyomott agressziót, frusztráltságot itt igyekeznek kiadni magukból és a legtöbb észre se veszi magán.


S azoknak, akiknek tényleg segítség kell, azokat alázzák, bántják, értelmes hozzászólókba belekötnek, lepontozzák őket.


Az a legdurvább, amikor a bántalmazónak le se esik, hogy egy gyermek lelkét alázza.


Majd egy bő irományt írok a gyermeknek, aki fejlődni, fejleszteni akarja magát, mellékelve azt is elmagyarázom, hagyja az illetőt vagy fogalmazzon egy intelligens offoló választ, ha úgy érzi nem a reflex szerű érzelmi visszakaffogás elült benne s tud nyugodtan fogalmazni.


Az emberiség kényelmi túlszaporodása is egyre frusztráltabbá teszi az emberek zömét.

2022. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2. egyetértek, valóban látványosan elszabadult ez a fajta agresszív és szándékosan rosszindulatú, fölös kötekedés is. Gyanítom nagy lehet az átfedés köztük és a már emlegetett lepontozók között. Sokszor ugyanezt a fajta toxikus viselkedést pontozzák fel, és aki ezellen lépne fel, vagy tényleg segítő szándékkal ír a kérdezőnek, akár szakmai alapon és helyesen válaszolva, azt pedig le. És mivel egyre többen lesznek ezek a fajta kártevők, szép lassan borul minden.


Egyébként részben hibásnak tartom a passzívvá vált többséget is. Kérdezők akiknek arra sem telik hogy a saját kérdésükben a helyes válaszokat felpontozzák, még ha kifejezetten segített is nekik. Emberek akik rákeresnek adott kérdésekre, olvassák azt a pár, egyre inkább fogyatkozó normális és akár szakmailag hozzáértő választ, és elmennek mellette, nem képes zöldet se nyomni. Emberek akik látják és elmennek mellette hogy a normális és helyes választ pirosba billenti át egy vagy két idióta. Ha nyomna rá egyetlen zöldet máris helyrebillenne az egyensúly, de sz*rik bele, még ha az ő álláspontját képviseli, sokszor akkor is. Komolyan nem értem mi folyik ebben a társadalomban mostanra...


Ez az említett passzivitás azért is problémás mert megfigyeléseim szerint egyre többször 2-3 pontozóból tevődik össze 1-1 komment teljes pontozása. Mostanra elég ha egy ilyen rosszindulatú hülye odakeveredik és máris átbillenti az egyensúlyt, ráadásul így büntetlenül teheti a rombolását is. Ha nem stabil zöld sok ember által az adott komment, akkor simán egy vagy kettő troll lepontozó is átfordíthatja az egész válasz szekciót a normálistól ellentétesre, vagy akár szubjektív ízléses kérdésekben az összes többi véleményt ami nem az ő ízlésének megfelelő. Kíváncsiságból visszamentem régebbi kérdésekre, minél messzebb mentem vissza az időbe, annál korrektebb volt még a pontozás eredménye is. De ehez kellettek a normális zöld felpontozók is, akik kisebbségben tudták tartani a hülyéket.


Az is feltűnt már hogy hétvégente eléggé megugrik ez a fajta toxikus hozzáállás. Ez adott egy ötletet, így fel kell tegyem a következő kérdést is. Létezhet hogy a nyár, az iskolai szünet okozza ezt az egészet? Szeptembertől ahogy kevesebb lesz a ráérős unatkozó, vajon van rá esély hogy normálisabb lesz újra minden?

2022. aug. 17. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Ezt én sem értem. Volt 1 kérdés pl, hogy gyermekkori traumák, kinek milyen rossz élménye volt, ott is képesek voltak egyesek lepontozni több választ is talán. De olyannál is képesek, ami olyan jellegű, hogy mi a kedvenc kajád...😅
2022. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

"lepontoznak pl az egészség kategóriában, csak mert eltérő szemléletet, szélesebb látókört is képvisel a hagyományos módszer mellett."


A vajákos vadbarmokat teljesen normális, hogy lepontozzák.

2022. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5. bárcsak a vajákos vadbarmokat pontoznák le :D Azzal teljes mértékben elégedett lennék én is.


De mondok egy saját példát, enyhe stressz és alvászavarról szólt az egyik kérdés. Szerintem eléggé zűrös időket élünk, ez gyakori mostanra még átlagos embereknél is. Sokan képesek voltak egyből bemondani hogy pszichiáter (a hazai erősen kérdőjeles eü állapotok ellenére is!), gyógyszerek, altatók, xanax, erős nyugtatók, antidepresszánsok. Ezek iszonyat erős dolgok, rengeteg potenciális hátránnyal és mellékhatással. Mivel a kérdező kifejezetten enyhe stresszről számolt be, én felvázoltam neki egy olyan opciót is, hogy első körben tehetne egy próbát stresszcsökkentő természetes módszerekkel, mint pl a természetbe kijárás, meditáció, jóga. Ajánlottam pár stresszcsökkentő gyógyteát is neki, ami szintén enyhe esetben sokkal inkább indokoltabb lehet, mint egyből kemény gyógyszerekhez nyúlni. Az eredmény mégis durva lepontozás. Szerintem elgondolkodtató, és ez még csak egyetlen példa volt.

2022. aug. 17. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

"Ajánlottam pár stresszcsökkentő gyógyteát is neki"


Aham. Milyen hatóanyagok voltak a teákban?

2022. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Általános és ismert, könnyen beszerezhető, biztonságosan használható növényi teákat. Legenyhébb stresszűző nyugtató teának megemlítettem neki a citromfüvet. Ha esetleg kevés lenne, akkor macskagyökér, mivel az fokkal erősebb. Illetve a könnyebb alváshoz a komlót ajánlottam neki.

Egyiknek sincs jelentősebb mellékhatása, és kifejezetten enyhébb stresszes, depressziós, alvászavaros helyzetekre a szakirodalom is ezeket ajánlja. A kérdezőnek is csak enyhébb panasza volt, 1-2 aktuális élethelyzet okozta számára a stresszt. Kicsit erősnek éreztem hogy sokan egyből xanaxot ajánlgatnak neki, ami erősen addiktív és van bőven mellékhatása is.

2022. aug. 17. 13:39
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül megleltem a választ, itt hagyom az utókornak okulásképpen, ha valaki hasonló jelenségbe futna bele a jövőben.

Tömören a lényeg, nettó rosszindulat és kicsinyesség...

Volt egy forma az általam kedvenccé vált kategóriában, toplistás, de olyan módon hogy kb nulla hozzászólás és 5-6000 pont értékelésből. Már korábban is gyanakodtam rá, abban a kategóriában a legkisebb témakörben is ha segítő értelmes kommentet írtam, már reppent is rá ugyanaz a 80%os piros, kivétel nélkül minden esetben! És mivel kis látogatottságú topicok is voltak közte, kb átlag 1-2 összértékelésekkel, csomó hasznos, akár kérdező által is megköszönt kommentemet pirosította be ezzel. És tényleg kb naponta minden témakört többször átbújt, és valószínű nem is olvasott el semmit csak mániákus módjára nyomogatta a pipákat. Én nagyon gyorsan olvasok, de ennyit fizikai képtelenség lenne végigolvasni, ha a munkanap felében ezt csinálná, akkor is. És kb minden nap ebbe futottam bele egy idő után.

Viszont kb 1-2 hete pozitív változás állt be, egyrészt megszűnt a mindenre automatikusan -80% piros a kommentjeimen, másrészt eltűnt a toplistáról is teljesen az említett név. Szóval valószínűleg tényleg ő volt a probléma forrása, de végre kivágták ezt az élettelen hülyegyereket is innen, szóval a gyakori is 1 fokkal jobb hellyé vált ezzel.

Habár úgy láttam a direkt 5 zöld pipás válaszolókat nyélből lepontozó nyomorultakból maradt még jópár. De így már jóval ritkább a jelenség, kevésbé szisztematikus és romboló. Legalábbis egyelőre.

2022. szept. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!