Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lépcsőjáró molnárkocsival...

Lépcsőjáró molnárkocsival tudnám fel-le szállítani anyukámat az 5.emeletre 5 emeletes lift nélküli panelban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 04:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ilyenbe ne is gondolkozz. Egyáltalán nem erre való és életveszélyes is lenne. Bármikor megbillenhet lefelé és mindketten lezúgtok.
2022. aug. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments! Vannak fizetős betegszállítók, sajna nem olcsó.
2022. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lépcsőre illeszkedő mobil rámpát hol lehet kapni?, vagy gyártatni?, amit rárakok a lépcsőre, tolókocsiban feltolom anyámat a félemelteten,rárakom a mobil rámpát a következő lépcsőre és így tovább.
2022. aug. 19. 23:44
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnálom.

Az 5. emelet nem működik rampával sem, mert túl meredek lenne. Sajnos muszáj lesz költözni, vagy minden egyes alkalommal hivatásos betegszállitókat hívni. Ez még nekik is kétemberes, nem egyszerű feladat a lépcsőfordulók miatt. Egyedül kivitelezhetetlen, illetve én gyilkossági kísérlet miatt elitélnélek.

Muszáj lesz elköltözni. És bárhol is lesztek, a rámpa sok helyen nem lesz elfogadott pl társasházban, ahol a pár lépcső a földszinten túl keskeny, hogy rámpa is legyen meg lépcső is (saját tapasztalat). Sajnos Magyarországon aki mozgássérült, az dögöljön meg, és rohadt nyugger (megintcsak saját tapasztalat).

2022. aug. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem panelban lakunk, csak megfordult a fejünkben hogy oda költözünk, de inkább jobban járunk ha a város szélére egy felújított parasztházba, ami ráadásul olcsóbb is, annak meg az a hátránya hogy anyám gyakorlatilag csak taxival tudna elmenni valahová(az meg szintén sokba kerülne),biciklizni nem tud, elektromos négykerekűt meg ehhez hasonlókat nem akar, szóval az az ötletem van hogy egy személyszállításra alkalmas utánfutót rögzítenék a biciklire és úgy szállítanám anyámat,autóm nincs, bicajozni szeretek,a létező legolcsóbb közlekedési jármű
2022. aug. 20. 02:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Akar-nem akar, az elektromos rokikocsi még mindig a legjobb megoldás lenne, ha nem teljesen rokkant, csak nehezen mozog, pár métert azért meg tud tenni. Megszeretné szerintem azt a kis önállóságot.
2022. aug. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád szellemileg ép, akkor tényleg az elektromos rokikocsi a legjobb. Elmehetne vele bárhová. Nem szabad leszállni róla, mert azonnal ellopják, de tényleg önállóságot adna anyudnak.

A bicikli utánfutóba szerintem nagyon nehéz beszállni (vagy csak én nem láttam még megfelelőt)

2022. aug. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nálunk a faluban is van pár, elmegy a kisboltig, ismerik, kijön az eladó, mi kell, kiviszi neki. Meg-megáll elbeszélgetni valakivel, jó dolog az. Még a kocsma előtt is megisznak ezt-azt, nincs az a rendőr amelyik szólna érte :-)
2022. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A bicikli utánfutóba szerintem nagyon nehéz beszállni"

Bizony. Ráadásul teljesen szabálytalan is embert szállítani benne (aki gyerekszállításra használja, az is szabálytalan).

jan. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!