Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kereke legyen a gurulós...

Milyen kereke legyen a gurulós bevásárlókocsinak, ha azt szeretném, hogy ne zörögjön, amikor húzom?

Figyelt kérdés
Feltétlen gumiból kell lennie? - mert ilyet csak borzasztó drágán találtam. Van valakinek olyan bevásárlókocsija, aminek a kereke műanyag, és mégis halk?

2022. aug. 20. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. A műanyag nem lesz halk. Persze attól függ mit nevezünk műanyagnak, de amit te "nem borzasztó drágán" találni fogsz, az hangos, az zörög, az idegesítő.
2022. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
"Persze attól függ, mit nevezünk műanyagnak". Ezt hogy érted? Van olyan anyag, amit műanyagnak mondanak, és mégsem zörög, ill. a zörgő műanyagon és a gumin kívül másból is készül ilyen kerék?
2022. aug. 20. 11:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"A műanyagok mesterséges úton előállított vagy átalakított óriásmolekulájú anyagok, szerves polimerek."

- Wikipédia


Műanyag a polisztirol (a fehér kis gyolyócskák, amiket például csomagoláskor alkalmaznak), a poliuretán (például a konyhában a szivacs amivel anyukád mosogat), vagy a polietilén-tereftalát (amiből többek között mikroszálas törlőkendők is készülnek).


Egészen biztosan van olyan formátumú és állagú műanyag ami nem zörög ha kerékként használod, de a legolcsóbb mégiscsak a gumi lesz.

2022. aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
És bevásárlókocsinak mit nevezel?
2022. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 fersk ***** válasza:
100%

@ 4:

Gondolom, a sajátjára gondol, az pedig a banyatank.

2022. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#3 Én azt is kérdeztem, hogy: "zörgő műanyagon és a gumin kívül másból is KÉSZÜL ilyen kerék?" Polisztirolból, poliuretánból és polietilén-tereftalátból nyilván nem készül kerék, és én sem szándékozom kereket gyártani/gyártatni.
2022. aug. 20. 14:33
 7/19 A kérdező kommentje:

#4 Gurulós bevásárlókocsit írtam, és ezt értem alatta:

[link]

2022. aug. 20. 14:33
 8/19 A kérdező kommentje:
#5 Még nincs sajátom.
2022. aug. 20. 14:34
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hidd el, mindenből készül kerék. Mindenből is. Legfeljebb nem banyatankra.
2022. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9 Az számommra irreleváns.
2022. aug. 20. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!