Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy szaunázásko...

Miért van az, hogy szaunázáskor rólam már pár perc után elkezdtem izzadni nagyon durván míg édesanyám csak az utolsó percekbe kezdett?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból érdeklődöm,

Körülbelül egy súlyuak egy magasak vagyunk.


2022. aug. 23. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal hatékonyabban tudja a tested hűteni magát.

Sok sportoló hasonlóan van, azonnal el kezdenek izzadni terhelésnél, mert a szervezet megtanulta hogy pillanatok alatt bekapcsolja ezt a funkciót.

Nem vagyunk egy formák.

2022. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Ezt az előbbit nem tudtam. Ezekszerint kérdező lehet, hogy te sportolsz vagy sportoltál valamit? Mert akkor megvan a megoldás. :)
2022. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Anyud már száraz,te meg friss hús vagy,akinek híg a leve.
2022. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen én szoktam néha edzeni, meg más mondta hogy mivel több folyadékot iszok igy az is hatással van erre.
2022. aug. 25. 05:56
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Hát ivás nélkül valóban nehéz izzadni. :) Sokan amúgy egész nap isznak két cappuccinot meg egy tál levest esznek. Meg két pohár üdítőt isznak.

cappuccino 0,3 l

cappuccino 0,3 l

leves 0,5 l

üdítő 0,3 l

üdítő 0,3 l

-----------

1,7 l


Ez télen ülő munka mellett is egy kis termetű nőnek olyan talán elég. A kalkulátorok szerint nézve egy 55 kilós 30 éves nőnek a napi folyadék szükséglete 1.93 liter/nap.

[link]


Itt 1.9 liter.

[link]


"Egy egészséges felnőttnek 2 500-3 000 ml vízre van szüksége naponta a kiszáradás megelőzése céljából."

[link]


"Ez összesen 2,4-2,6 liter, ez lenne tehát a minimum, amelyet napi szinten pótolnunk kell."

[link]


Amúgy folyadék nélkül az egész (!) szervezet rossazbbul működik, az összes szerv is és egy életen át az már bitzos nem lesz jó. Igyon többet!

2022. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!