Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabad filmhívó és fixáló...

Szabad filmhívó és fixáló vegyszereket csapva önteni?

Figyelt kérdés
Nem tesznek kárt a kerámiában vagy a műanyag csövekben?

2022. aug. 30. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Veszélyes anyagokról van szó, rendes ember ezeket nem önti a lefolyóba. Nem azért, mert károsítják a csöveket, hanem mert szennyezik a természetes vizeket, mérgezik az élővilágot.
2022. aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Tudom, hogy a gyakorlat és jogszabály nem mindig fedi egymást de közel három évtizeden át dolgoztam egy nagy nyomda nagy fotólaborjában. Ha száz liter vegyszer nem ment naponta a lefolyóba, akkor semmi.

De nem is találok ma sem egyetlen olyan lakossági veszélyes hulladék lerakót, ahol elhasználódott előhívót, fixit le lehetne adni.

E hívó gyenge lúg, a fixír gyenge sav. Attól nem lesz semmi baja a vízbázisnak, ha mondjuk heti egyszer egy-egy litert kiöntesz. Ma már egyébként is alig van fotófilm használatban.

Dicséretes viszont a hozzáállásod! Ha találok valami konkrét dolgot, akkor még jelentkezem. Laborvegyszerek semlegesítőével foglalkozó oldalak csak cégek és intézmények számára végeznek ilyen munkát.

2022. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak mert egyrészt nem igazán tudom máshova önteni, másrészt a stopfürdő az folyóvízzel kell, hogy történjen. (Ahhoz nem vettem külön vegyszert.)
2022. aug. 30. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen vegyszert nem vettél külön? És mi a az folyóvízzel kell, hogy történjen?
2022. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most kérdezhetném, hogy aki azt se tudja miről van szó, az miért kommentel, de végülis egyszerűbb, mint külön kérdést kiírni, úgyhogy válaszolok. A stopfürdő az amit a hívás és a fixálás után is kell csinálni. Vagy folyóvizet kell engedni a tank a több percig, vagy vannak hozzá külön vegyszerek, amik semlegesítik a többit. Erre azért van szükség, hogy a vegyszerek jól lemosódjanak a filmről és ne folytatódjon a hívási illetve fixálási folyamat a kelleténél tovább, mert az tönkreteheti a filmet.
2022. aug. 30. 11:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! 2. és 4. vagyok. Mint írtam, hivatásos vagyok. 27 éven át működtem, mint reprodukciós fényképész. Ezen felül amatőr fotósként is működtem sokáig. Tudom, milyen fotóvegyszerek vannak. A nyomdában nem használtunk stopfürdőt, mert nem volt annyira fontos a fixir kapacitásának növelése. Rögzítés után viszont semmi értelme sincs a stopfürdőnek. Tálban hívtuk a filmeket, a papírt, a rögzítőoldatba szinte öblítés nélkül húztuk át. Otthon sem használtam soha, és nem érzékeltem a hiányát. Ettől még értek hozzá.

A színes kidolgozáshoz is, amelyet csak amatőrként műveltem. Ott több vegyszer is van.

Futottam még egy kört a kérdéseddel kapcsolatban, és nem találtam semmit a kis mennyiségű fotóvegyszerek ártalmatlanításával kapcsolatban.

2022. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem láttam a neved és nem értettem mit nem értesz.
2022. aug. 30. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs gond ezzel. A durva lepontozás sem a státusom miatt zavar, bárki is volt. Stabilan tartom a szintet. Csak az a gondom, hogy felelősségteljes választ írtam, a legjobb tudásom szerint.

Mivel már egy ideje digitális világban élek, ezért rákerestem jogszabályokra, lehetőségekre.

Meglehet, nem voltam alapos, de csak nagy mennyiségű anyagok semlegesítésével foglalkozó cégeket leltem. Ezeknek a vegyszereknek egyes összetevői annyira ártalmatlanok, hogy ételekbe is teszünk (és nem a mindenre képes konzervgyárak). Én azt mondom, ha nem száz literekről van szó, öntsd ki. Vagy ha van elérhető közelségben veszélyes hulladék udvar, kérdezd meg ott, leadhatod-e.

2022. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. aug. 30. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!