Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Boltban miért kérdezik meg,...

Boltban miért kérdezik meg, hogy kérem-e a blokkot? Trükközés folyhat?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért kell megkérdezni? Így is, úgy is köteles elém tennie, ha kell elviszem, ha nem, ott marad. Rendszeresen megkérdezik. Nem hinném hogy udvariasságból, mert néhány kivétellel full bunkó az a gárda.

2022. szept. 2. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
JObb helyeken akkor nyomtatják ki, ha elviszed, egyébként papírt spórolnak (környezetvédelem miatt)
2022. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem írtam oda, hogy élelmiszer bolt.

#1. Amúgy nekem új ez az infó, nem találkoztam még vele sehol.

2022. szept. 2. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy kötelező nekik adni. Kérdezni azért szokták, mert sokan csak benne hagyják a kosárban és aztán szóródnak szanaszét. Az eladóknak egyszerűbb egyből a szemetesbe dobni, mint később gyűjtögetni.
2022. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem MO-on élek, hanem nyugatabbra, itt alap, hogy papírral (meg sok egyébbel is) amennyire csak lehet, spórolni szokás, nem a pénz miatt, hanem a környezetvédelem lényeges dolog. Itt legalább is ez ok, amiért csak akkor adnak blokkot, ha tényleg kéred, mert egyébként csak szemétbe kerül fölöslegesen.
2022. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is benne van, hogy ha tudod, hogy másik üzletbe tovább mész, tudd igazolni, hogy a nálad lévő termékeket máshol vásároltad.
2022. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Korábban dolgoztam kereskedelemben, és nagyon szigorúan vették a blokk átadásával való kötelezettséget.

Mint vásárló, pedig azt tapasztaltam, hogy ott mulasztották el, ahol valami trükközés volt.

2022. szept. 2. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Marha egyszerű, és nem kell semmi trükközés, hiszen a kassza be van kötve a navhoz, ha már elhangzik a kérdés, kéred-e a blokkot, be van ütve minden, csak a nyomtatás a kérdés.

Két percenként egy ügyfél, mondjuk minden második ott hagyja a blokkot a pulton, mert nincs rá szüksége. Kasszás Gizinek a nyomtatás, pultra tétel, majd otthagyott blokkért nyúlás, kukába dobás 10 másodperc veszteség.

Nyolc órában, négy percenként 10 másodperc az 1200 másodperc, azaz 20 perc! Ennyi munkakiesés a munkáltatónak, ennyi felesleges nyújtózkodás Gizinek.

És ehhez jön még a fent említett környezettudatosság.

2022. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Ahogyan #7és helyesen leírta, nincs semmi trükközés. Egyszerűbb a pénztárosnak egyből a kukába dobni, mint később szedegetni.
2022. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"hiszen a kassza be van kötve a navhoz, ha már elhangzik a kérdés, kéred-e a blokkot, be van ütve minden, csak a nyomtatás a kérdés."


Nem egészen. Sőt, egészen nem.

Amíg a blokk nincs kinyomtatva, a pénztárgépbe bevitt adatok sztornózhatók.

A környezettudatosság egyáltalán nem szempont, mert az szubjektív elem, sehol sincs jelen a szabályozásban. Az időveszteség szintén nem valid szempont.

Amennyiben komolyan veszed a szabályokat, blokkot kell adnod.


Tehát, a kéri/nem kéri az bizony trükközés.


Egyetlen esetben szabályos a kéri/nem kéri, és ebből adódhatott az a félreértés, ami a 7-es választ inspirálta: Amikor kártyával fizetsz, és a terminál külön papírt nyomtat erről, akkor megkérdezi, hogy 1 vagy 2 példányt nyomtasson-e. Az 1 mindenképpen kötelező, mert azt meg kell tartania az eladónak. A másodpéldány opcionális, mert a kifizetett összeg és a fizetés módja egyaránt látható a blokkon. Amit kötelező létrehozni. Az más kérdés, hogy sok vevő nem veszi kézbe a blokkot, hanem otthagyja. Ez azonban nem mentesíti az eladót a blokkadási kötelezettség alól.


Már az online pénztárgépek előtti korszakban is klasszikus megtévesztési eszköz volt, hogy a tételeket beütötték a gépbe, de a nyomtatás nem történt meg, és a vevő távozása után úgy tett az eladó, mintha semmi sem történt volna, azaz törölte a vásárlást. Ez most sincs másképp, hiszen a beütött tételek nem minősülnek automatikusan vásárlásnak, hanem a vásárlást a blokk nyomtatásával lehet jóváhagyni és befejezettnek tekinteni.

2022. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért mert kommunikál és sok apró felesleges mozdulattól kíméli meg magát +korrekt.


A 100-500adik ember után az a sok pici felesleges mozdulat sok ám.


Így 2 opció van: egyenesen kuka vagy elviszi a vevő.


Nem pedig nyúlkál érte vagy takarítja össze az ember.


De vannak vevők, akik megnézik és eldobálják - plusz takarítás.


Jómagam pl minden blokkot pénztárcába rakok és a legkisebb összegektől a százezresekig, mivel minden pénzmozgást táblázatban vezetek.


Az alap szükségletektől egészen az alapanyagokig, gépekig (munkához valók)... Stb.


Sok embernek kellene rászoknia erre, szembesülnének a ténnyel, mennyire rosszúl kezelik a pénzüket.


Tesómat is rávettem, tegye el és írjon mindent. Folyt ki a keze közül a pénz. Azóta rendbejött anyagilag.

2022. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!