Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ágyi poloska megjelentekor...

Ágyi poloska megjelentekor mindent ki kell dobni amit nem tudok kimosni?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányom, jó sok cucca van....szakember jön, annyiszor ahányszor kell. De panel, 10. Emelet. Nem tudok mindent kimosni, főleg nem egyszerre....

2022. szept. 3. 19:05
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy 3 hónapra be kell csomagolni, mert annyi idő alatt biztosan elpusztulnak.


Nekem befújták az ágyat, a falakat, a parkettát.

Csak az ágyneműket és a ruháimat mostam 60 fokon.

Szerencsére egy alkalom elég is volt. Bár én időben észrevettem.

2022. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy bogarat találtam eddig, szerintük nem olyan nagy a fertőzés. Viszont felmerül egy csomó kérdés. Pelenkázó táska például? Babakocsi? Szekrény tetejen lévő dolgok? (Masfel szobás panel) másik szoba szekrény? Ágyat, szőnyeget matracot kidobjuk...
2022. szept. 3. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

nem ártana azt is tudakolni, honnan származhat az ágyi poloska? Buszon, rendelőben,az alsó lakótól,egy ruhatárban felakasztott kabátból, stb..

Mert a ez nem valószínűsíthető, akkor jön az utánpótlás.

Én ózongenerátorral küzdenék..az mindent visz..poloskát, bacilust, vírust,csótányt, pókot..

2022. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Igen, ez fontos, amit a 3-as ír.

Nekem pl. az alattam lakótól jött.

Ha nálatok sem ti vittétek haza és a szomszéd nem irtja, akkor nem fog megszűnni.

2022. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mutatkozott be, hogy Sanyi vagyok faluról. Előző hétvégén több helyen is voltunk (2 dedi, 2 nagyi). Két helyen aludtunk is.
2022. szept. 3. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ne hagyj "rést"! Zacskózzál be mindent - több hónapra légmentesen, - amit csak lehet! Ne bombázd szét a lakást - bogarak után kutatva, - mert akkor "szétrebbennek"! Hívj irtót! Dunaújvárosban is találsz egy nagyon hatékony és megfizethető szakembert, - megbízható, pontos, precíz. A hadviselés lényege - poloskák ellen - a légmentes csomagolás, a zacskók nem bolygatása, kiszakadásuk meggátolása, fegyelem, türelem, következetes kitartás! Néhány váltás ruhát alaposan nézz át, mosd ki, és amikor nem használod, - akár szennyes, akár tiszta, - zacskózni, amint csak megszárad. -Zacskóból érdemes öltözni... Hatékonyabbá teszi a hadviselést, ha világos felületeket használsz ilyenkor a fekhelyeken és véletlenszerű időközönként "őrjáratokat szervezel", amelyhez egy telefon ledvilágítását hívod segítségül. Elsőre azt hiheted, hogy viccelek, de a csillár, éjjeli lámpa fényére azonnal visszahúzódnak ezek az alattomos állatok, míg a led fénnyel olyan szinten meg tudod lepni őket, hogy kevés esélyük marad elmenekülni a "hátnyomkodás" elől. Öt hónapig küzdöttem velük, - mert későn vettük észre a jelenlétüket. A világos ágyneműn nem gusztusos látvány a pusztítások látványa, de könnyebb figyelemmel kísérni a hadviselés minden fejleményét. Az ágy három méteres körzete a legkritikusabb, - azt érdemes időközönként átvizsgálni. Matrac, ágy háta, rések, faliképek alatt, függöny (és az ablak környékén minden), konnektorok, falióra, éjjeliszekrény... Az olyan kényes helyek környékéről, mint például a konnektor vagy a radiátorcsövek felszálló ágai, nem kell sajnálni a "Protect" névre keresztelt fekete flakonos irtót. Nem olcsó, de hálás! Arra azonban nagyon ügyelj - főleg a gyerek miatt, - hogy idegméreg (, nem pedig egy légfrissítő)!!!
2022. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma jön a szakember. Porszivoval kiszivhato vákuum zsákokat veszünk az ágynemű tartóban. Sajnos még a ruháinkat nem pakoltuk ki a gardrobbol, az a másik szobába van. De kidobtuk az ágyat ahol találtam a larvat, és a szőnyeget is. Ha ő is azt mondja akkor nyilván a mi szekrenyunket is kipakolom, kislányom ruhái már at vannak száritozva, a szekrénye pedig le lesz fujva. Addig vissza sem megyünk amíg nem mondják hogy vissza lehet pakolni, de zacskobol nem tudom öltöztetni a lányom, lévén hogy kitudja milyen idő lesz....
2022. szept. 5. 05:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!