Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az a mondás hogy...

Mit jelent az a mondás hogy széna vagy szalma?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Nincs ilyen mondás.
2022. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Google: széna vagy szalma, második találata

[link]

"Ezt a régi szólást olyankor szoktuk használni, amikor már meguntuk a bizonytalankodást, és felszólítjuk a másikat: döntsd el végre, hogy melyik válasz az igaz – ez vagy az?"

2022. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Stimmel.
2022. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért nincs?
2022. szept. 5. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A (köz)mondások valamilyen tömör formában megfogalmazott bölcsességek. Mint ahogyan előttem helyesen írták, ez csak egy szólás, nem mondás.
2022. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen használatával – döntésre felszólítás – nem találkoztam.


Olyan használatával találkoztam, hogy sikeresség után érdeklődtek úgy, hogy „Na, széna vagy szalma?” Például, ha valaki hazatért vizsgáról. A széna jelentette a jót, sikereset (hiszen hasznos, takarmány), a szalma a haszontalant (állati fekhelynek alkalmas).

Olyan használatával is találkoztam, hogy komolyabb orvosi vizsgálat után kérdezték ugyanezt; ha súlyos bajt állapítottak meg, az a szalmának felelt meg, ha nem, akkor a szénának.

Alkalmas volt arra, hogy ne kellejen kimondani, hogy megbuktam a vizsgán, vagy hogy halálos kórt állapítottak meg.

2022. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy is hallottam hogy homoszexuális úgy érezte hogy valaki neki folyton jeleket küld hogy benne van e de tekintettel a téma kényességére nem akart rákérdezni, lány kért meg hogy próbáljon vele beszélgetni és ki kipuhatolni hogy vajon milyen irányultságú. Kérdezte ezt de akkor ezek szerint erre jó hanem egy sokrétűbb valami
2022. szept. 6. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!