Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Okoztam egy balesetet 08.07...

Okoztam egy balesetet 08.07 én a kérosult be jelentette most nem lett be fizetve a biztosításom akkor azt a káreseményt ki fizeti neki a biztosítom?

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A káresemény idején volt érvényes biztosításod?
2022. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen
2022. szept. 15. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés?
2022. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt még meg téríti a kárt?
2022. szept. 15. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

„A káresemény idején volt érvényes biztosításod?” → „Igen” → „Akkor mi a kérdés?” szövegfolyamból egyértelmű, hogy ha volt a károkozásod napján érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosításod, akkor fizeti helyetted a kárt a biztosító. És fel kell ajánlaniuk: ha megtéríted nekik a károsultnak kifizetett összeget, akkor nem sorolnak vissza két fokozattal a bonus-malus rendszerben.

Nem is értem, hogy vetődött fel benned, hogy ez kérdéses? Ha időközben eladtad volna az autót, akkor úgy gondolod, az új tulajdonos terhére rendeznék a kárt?

Nem az számít, hogy most mi van, hanem hogy a káresemény napján mi volt.


[Nem tudom, hogyan volt 2022. augusztus 7-én érvényes KGFB-d?

• Ha nem volt díjfizetéssel rendezve, akkor csak úgy lehetett érvényes, ha a türelmi időben voltál. (A díj esedékességének napjától törvény 60 nap időt biztosít a megfizetésre, ezt a törvény türelmi időnek nevezi; a türelmi időben él a biztosítás és fennáll a biztosító helytállási kötelezettsége. Ha a türelmi időn belül megtörténik a befizetés, akkor minden rendben; ha nem, akkor a türelmi idő elteltével a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítási szerződést. A türelmi időre, mivel fenntartotta a biztosítást, jogosult a 60 napra esedékes díj megfizetését követelni.

• Ha díjfizetéssel rendezve volt, akkor legkorábban 2022. augusztus 8-án keletkezhetett díjfizetési kötelezettséged; ekkor a türelmi idő, ami alatt megfizethető a díj, és addig is él a biztosítás, fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége 2022. október 6-án jár le.

Ha október 6-ig sem fizetnél és október 6-án okoznál kárt, azt is fizetné helyetted a biztosító.

Ha később volt esedékes a díjfizetés, akkor később jár le a türelmi idő.

De ez csak a mostani biztosítási helyzeted érinti, az augusztus 7-it, nem.]

2022. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!