Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen Ausztriában élni...

Milyen Ausztriában élni Magyarországhoz képest?

Figyelt kérdés
Drágábbak a házak, élelmiszerek, ruházati cikkek mint nálunk?
2022. szept. 18. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen helyen dolgozol, mi a szakmád, mennyit keresel.


Az unokaöcsém építőmérnökként, statikus tervezőként baromi jól keres, és szeret ott élni Bécsben.


Az élelmiszerekből a sajátmárkás legolcsóbb kategória kb. nem sokkal drágább mint itthon. De a minőségi termékeket meg kell fizetni.


Ruházatból is a hm, orsay, stb. alig drágább, de ha már egy normális márkaboltba bemész, ott vannak ám árak...


Az ingatlant meg simán meg tudod nézni a hirdetésekből...


Ahogy itthon is, ott sem mindegy, hogy Bécsben pl. Hietzingben, vagy Döblingben (legjobb kerületek) valami klassz panorámás lakás, vagy pedig valahol a hegyek között egy eldugott faluban egy kis házikó...

2022. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen más...

Nekem sokkal nyugodtabb. Az emberek kultúráltabban nem olyan parasztok mint Mo.n.

Nincs a stresszelés a pénzen hogy marad e elég hónap végén.

Minden jobb minőségű. Igen ugyanazok a termékek is amik a magyar boltokban is megkaphatóak. Szoktam vásárolni mindkét helyen, és érezhető a különbség minőségben. Árban már alig van eltérés, ami a napi termékeket illeti.

Szolgáltatások drágábbak, lakhatás picit drágább. Saját lakást venni, hiába hogy drágább mint otthon, még mindig hamarabb lehet mint Magyarországon. Minden élhetőbb, ügyintézések nincsenek megbonyolítva.

Összességében szerintem sokkal élhetőbb mint Magyarország.

2022. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!