Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek a háttérzajok ellen?

Mit tegyek a háttérzajok ellen?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok bármire is koncentrálni minimális háttérzajnál is. (Pl ha otthon mosogatnak, hűtőt nyitogatnak miközben én olvasni/tanulni szeretnék)

Legfőbbként iskolában okoz ez nálam problémát amikor a terem egyik oldaláról átkiabál vki a másikba, hangosan nevetnek, vagy órán amiko beszél a tanár és más is beszél.

Ingerült és stresszes leszek, muszáj füleseznem ilyenkor.


2022. okt. 3. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorold a koncentrációt vagy keress alternatívát.

Iskolában meg próbáld meg kizárni ezeket a hangokat.

2022. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Mi a kollégiumban úgy dugtunk a takaró alatt, hogy a másik ágyon meg kártyáztak a többiek. Te meg még olvasni sem tudsz?

Menj el dokihoz! Komolyan mondom! Nálad valami pchiszés probléma van.

2022. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es primitív ösztönállat szint. Semmi tartás, önbecsülés stb.


Kedves, kérdező!

Az ilyen szintű érzékenységnek okai vannak. Fizikaitól a lelki dolgokig bármi lehet, érdemes kivizsgáltatni.


Vegyél egy füldugót, rendes zajfogót.


Az én hallásom sokkal érzékenyebb az átlagtól ezért kellett anno megoldást találnom.


Még a nyestriasztó hangját is hallom...

Anno apám vett egyet, bekapcsolta és a füleimet befogtam, mert sokkal rosszabb, mint amikor mindkét fülem sípol.


Ez miatt nem is használta, eladta.


Városban is éltem régen pár évet. Nyugodt, kiegyensúlyozott énemet teljesen kifordította a város zaja.


Dekoncentrált voltam, ingerült és egyéb vele járó tulajdonságok.


Ugye füldugó folyamatos használata se egészséges és a házi fültisztítás mit sem ér ennek használata mellett, higiénia és egészség miatt sokszor jártam fülészetre.


Mag kellett alapozni a békés csendet.


Kiköltöztem messze a zajoktól, szomszéd sincs csak a természet hangja.


Persze ez csak az én szemszögem, ahogy alakultak a dolgok s ahogy alakítottam idővel, ám az tény. Nem egyszerű.


31N

2022. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!