Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy kedves ismerősőm,akirő...

Pestifercsi kérdése:

Van egy kedves ismerősőm,akiről tudom néhány nap múlva gyógyithatatlan betegsége miatt elhalálozik..amikor elbucsúzom tőle..mit mondjak neki > ég veled, nyugodj békében...mit javasoltok..?

Figyelt kérdés
2022. okt. 11. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyugodj békében eléggé érzéketlen lenne. Nehéz helyzet. Az ég veled viszont jónak hangzik
2022. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj békében semmiképp. Ha tőlem valaki úgy búcsúzna el, hogy isten veled, azért nem haragudnék.
2022. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem emlékeztetném konkrét búcsúzkodással a nyilvánvalóra, amit azért egy átlagember amúgy sem tud nyugodt szívvel elfogadni, még ha úgy is tesz, vagy beletörődött.

Ha az állapota lehetővé teszi, valahogy szóba hoznék egy vagy több korábbi közös élményt, amiről biztosan tudom, hogy kellemes emléket idéz fel a haldoklóban, és erről lehet vele váltani pár szót. Szerintem azt érdemes ilyenkor éreztetni a másikkal, hogy vele vagyunk a nehéz élethelyzetben, amennyire tudunk.

2022. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a "Helló! Vigyázz magadra, még találkozunk" volt.
2022. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem írhatom le mit mondtam hasonló helyzetben, mert kimoderálnák. Nevettünk rajta és megveregettem a vállát.
2022. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bye-bye.. Kissé érzéketlenül hatna.. De ha belegondolsz, senki nem él örőkké, csak mi nem tudjuk mikor jön a behívó..
2022. okt. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...Most egy kicsi ideig nem beszélgetünk, de amikor újra találkozunk, majd behozzuk a lemaradást! Addig is légy jó!
2022. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!