Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én a legalacsonyabb pozició...

Ha én a legalacsonyabb pozicióban vagyok egy munkahelyen,akkor vehetem úgy,hogy mindenki a felettesem?

Figyelt kérdés
Ha pl egy takarító vagyok,tehát lényegébe másokat,közvetlen és közvetett kollégaimat is szolgálom a munkámmal,akkor minden közvetett kolléga felettesnek minősül nekem akik parancsolhatnak nekem?Vagy ti ezt hogy kezelitek,veszitek munkahelyen?Tudom nem az ókorban élünk mikor a cselédlányok elmentek kertes házakhoz szolgálni.De végtére is akkor én vagyok a legalsóbbrendű nem?
2022. okt. 14. 08:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És akik irodisták azok is mind felettesei nekem?Tehát ha van 11 irodista ,csak mondtam valamit,akkor mind a 11 a felettesem?
2022. okt. 14. 08:31
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Kizárólag a közvetlen felettesed utasíthat, aki a munkát kiadja, munkaeszközt biztosít, a munkádat ellenőrzi. Neki tartozol beszámolni. Ha valakinek kérése, problémája van, forduljon hozzá.

A többiek nem a feletteseid.

2022. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Es ha pl a közvetlen felettesem nem ott dolgozik ahova szól a munkavégzésem,abban az esetben akkor nincs is főnököm?Met nálam ez van.😄
2022. okt. 14. 08:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Ha pl a takarítás a gazdasági igazgatóhoz tartozik, akkor kizárólag ő a felettesed. Ha több takarító van, s van köztük egy csoportvezető, akkor az utóbbi a közvetlen főnököd. Tehát a csoportvezető és a gazdasági igazgató a főnököd.

A többi dolgozó közül senki.

2022. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy értve a munkavégzési helyemen nincs ott a főnököm mert neki máshol van helyileg a munkavégzése.Egyébként mit szól erre az állam?😄😄
2022. okt. 14. 08:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Kész röhely amúgy ,simán ki lehetne amúgy ezt játszani hogy az ember nem megy be de mégis le jelentkezik,aki nem becsületes.De én az vagyok 😄😄😄😄hahhha
2022. okt. 14. 08:39
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

De van főnököd. Ugyanis nem befolyásolja, hogy a munkádat ott végzed, ahol a főnököd is van, vagy másik épületben. Köteles vagy akkortól megjelenni és a munkádat maradéktalanul elvégezni, mintha ott dolgoznál, ahol ő van. Erre találták ki a klf ellenőrzési módokat. Nem vagy a saját főnököd. Ott, ahol takarítasz, a főnöködnek megvan az összekötője, a főnök meg adminisztratív is gondoskodik az ellenőrzésedről.

2022. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem végzed el a munkádat, azt az adott hely vezetője azonnal közli a főnököddel, s ha nem tudod magad igazolni, kirúgnak.

Állami intézményben, magán intézményben us így van.


Pl. Közös képviselet takarító vállalkozóval szerződést köt. A vállalkozó az embereit heti rendszerességgel küldi a társasházakhoz takarítani. Nincs a sarkukban.

De ha a kiküldött takarító nem végzi el a munkát, akkor a lakók jelzi a közös képviselőnek, az a takarító vállalkozónak, az meg, hogy ne veszítse el a megbízását, kirúgja a pofátlan takarítót.


Így járhatsz te is.

2022. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tegyél különbséget pozíció és beosztás között.

Hogy jobban megértsd, "katonai vonalon" közelítem meg a kifejtést.

A pozíciót feleltessük meg a rendfokozatnak, a beosztás pedig maradjon beosztás.

Azért mert valaki magasabb rendfokozatban van nálad, attól még nem a parancsnokod. Jár az illetőnek a rendfokozatát megillető tisztelet, szakmai alázat, de ha erre hivatalból, feladatköréből adódóan nincs kijelölve, akkor nem parancsolgathat neked.

Amennyiben nincs jogköre a parancs adásra az irányodban, akkor végig kell járnia a szolgálati utat annak érdekében, hogy a veled kapcsolatos érdekeit érvényesíthesse. Az irányodba parancs adásra jogosult elöljáródhoz kell folyamodnia annak érdekében, hogy esélye legyen az akarata érvényesítésére. Tehát - a polgári életbe visszalépve - hiába van ott 30000 éve valaki, ha nem a főnökeid egyike vagy az általa felügyeleteddel megbízott személy, akkor mehet a levesbe a személyre szabott hülyeségeivel együtt.

2022. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szóval te egy kiszervezett dolgozó vagy? Nos hamar észreveszed,ki néz le, ki a zsarnok..egyik sem a felettesed, de olyan jó basáskodni olyanon, aki alantas munkát végez...


A bökkenő csak az, hogy pont a női WC a legszarosabb mindig, és még nekik áll feljebb..

Ilyenkor gondolj arra, hogy aki parancsolgat, megaláz, annak milyen szaros lehet a segge, meg

a bugyija..aztán van aki azt hiszi, hogy a takarító lop is..


Na ezzel nem lehet mit kezdeni...


A kérdésre válaszolva egyik sem a főnököd, de kérni kérhetnek..ezt csináld, azt csináld...(a kérlek elmarad)


Nem kell vitába keveredni.

2022. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!