Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Marketplacen korlátlan mennyis...

Marketplacen korlátlan mennyiségben árulhatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék varrni olyan termékeket, amiket meghírdetek.

Hanem vagyok vállalkozó, ezt megtehetem?



2022. okt. 15. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, de ha a NAV megtalál - márpedig ebben az országban megtalál -, akkor a gatyád is rámegy.
2022. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ott csak ritkán adhatok el.
2022. okt. 15. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy. Ha egy rosszakaród felnyom, hogy üzletszerű tevékenységet végzel bejelentés nélkül, olyat kapsz hogy az életben nem felejted el.
2022. okt. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármit - ismétlem: bármit - TE magad készítesz, és adsz el, az már kézműves terméknek számít, és KELL a vállalkozói hozzá!!!


Saját dolgaidat (könyvek, használati, és egyéb tárgyak, ruhák), amik már nem kellenek, nem használatosak, eladhatod, de az is csak évi 600.000 forintig adómentes.


Ha a NAV megtalál, mert be vannak épülve mindenhova, ez ne tévesszen meg, hatalmas büntetést képes kiszabni VISSZAMENŐLEGESEN IS!


Én benne voltam a face-n egy kézműves csoportban, ahol maga egy régi hobbi kézműves így járt, és okulásul írta le a többieknek.

Ő húsvéti kosárkákat gyártott. Erről egyszer ki is tett képet. Már nem foglalkozott egy ideje ilyesmivel, de erre terelődött a téma. Ezek után ráírt valaki, és könyörgött, hogy készítsen neki egy ilyet. Ő mentegetőzött egy darabig, hogy már rég abbahagyta, de az illető állhatatos volt. Végül egy kosárkát - hosszas unszolásra - mégis készített. Amikor találkoztak, átadta a nőnek, aki kifizette, MAJD igazolta magát, hogy ő NAV ellenőr. Megbüntették a csajt 300.000-re, mert FELTÉTELEZHETŐEN, ezt már - a NAV szerint - hosszabb ideje folytathatta (és ez nem volt igaz, de nem lehetett bebizonyítani), és visszamenőlegesség miatt kapta ezt a büntetést az indoklás szerint.

VAGYIS: csőbe húzták, és sikerült. Ez nem mostani történet, olyan 7 év körüli távlatú, tehát a büntetés azóta csak magasabb lehet.


Szóval én nem igazán kockáztatnék a helyedben, mert egy vásárlód is lehet NAV-os, akiről, még csak nem is gondolnád.

2022. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!