Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A boltoknak igazolni kell...

A boltoknak igazolni kell minden általuk árult termék eredetét, hogy mit, honnan, kitől és mennyiért vettek meg?

Figyelt kérdés
vagy jellemző az is, hogy megveszik "kéz alól", amit olyan gyakran hallani? pl magánszemélytől, kp-ért, ha van éppen jó ajánlata valakinek.
2022. okt. 17. 03:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen , igazolniuk kell. Ha nincs eredet igazolás, milliós büntetéseket kaphatnak.
2022. okt. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megveheti magántermelőtől is, de a számla szükséges.
2022. okt. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazolnia kell. De mint írták, magánszemélytől is lehet vásárolni, de minimum egy adás-vételi kell hozzá.
2022. okt. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozónak nem éri meg filléres termék feketén kéz alól vett dolgot bekockáztatni több százezres büntetésért.


2,3-as jól írta a megoldást.

2022. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én árultam régi passzív videókártyákat hardveraprón és egy PC bontó vállalkozás vette meg KP-ért, ami beépítette számítógépekbe és egybegépként adta tovább. Akkor ez ezek szerint törvénytelen?
2022. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Ha nem írtatok róla adásvételit, akkor az.

Sok vállalkozó azt csinálja, hogy családtaggal/rokonnal/ismerőssel aláíratja a papírt, tudván, hogy úgysem lehet bizonyítani az áru eredetét.

2022. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!