Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges Kecskeméten passzív...

Lehetséges Kecskeméten passzív hallgatóként munkához jutni? Ha igen, örömmel fogadom a segítséget.

Figyelt kérdés

Szeptemberben nem tudtam elkezdeni a félévem, mert a szakmai gyakorlatom következne, de nem találtam gyakorlati helyet.(gazdálkodás és menedzsment szak) már ott tartok, hogy gyakorlatilag bárhova elmegyek, csak vendéglátásba nem szeretnék, konkrétan még takarítónak is jelentkeztem, és ott is elutasítottak. Februárban szeretném megkezdeni a félévem, de ahhoz az szükséges, hogy decemberre olyan helyet találjak, ahol dolgozhatok valamilyen irodai pozícióban, és a munkáltató hajlandó nekem leigazolni. Ha más munkát találok, az is rendben van, legfeljebb halasztok még egy félévet. Sajnos nyelvtudásom nincs (tudom, szégyen gyalázat, angolul tanultam, és próbálok is mostanában, de nem érzem elég stabilnak ezt egy munkahelyre) bármilyen javaslatot örömmel fogadok, és előre is köszönöm.

22/L



2022. okt. 28. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

"gazdálkodás és menedzsment"

"Sajnos nyelvtudásom nincs"


Akkor inkább a nyelvtanulással foglalkozz vagy jobb ha hozzászoksz a jelenlegi helyzetedhez (hogy nem kellesz sehova), mert diploma után sem lesz rózsásabb.

2022. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahogy azt írtam is, foglalkozok a nyelvtudással, de szerintem mindenki tudja, hogy ez nem 2 napos projekt. Akkor egészen addig amíg nem lesz nyelvvizsgám nem dolgozhatok? Szerintem sokan dolgoznak nélküle... És mint írtam, nem csak a szakomban keresek munkát, szinte bármit, csak dolgozhassak, mert nagyon bosszant, hogy így teljesen haszontalan vagyok. De kedves kommentelő, köszönöm hogy még te is tudatod velem, hogy nem kellek sehová, nagyon jó érzés... Bár semmit nem segítesz a hozzászólásoddal, legalább le tudtál szólni.
2022. okt. 30. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi volt a célja a kérdésed feltevésének? Mégis mire számítottál, hogy állásajánlatokkal fognak lebombázni itt vagy mi? El lett mondva teljesen korrekt módon, hogy a legjobb amit tehetsz, hogy tanulod a nyelvet, mivel ez okozza a szűk keresztmetszetet és ezért nem találsz munkát. Tulajdonképpen rendelkezel egy érettségivel, 0 nyelvvizsgával, 0 diplomával és 0 szakmai tapasztalattal - ezzel azért nem valami kiemelkedő a munkaerőpiaci értéked főleg nem vidéken... Továbbra is a legtöbb amit tehetsz, hogy továbbra is tanulod a nyelvet, mivel egy nyelvvizsga megléte jelentősen növeli az elhelyezkedési esélyeidet.


"Akkor egészen addig amíg nem lesz nyelvvizsgám nem dolgozhatok? Szerintem sokan dolgoznak nélküle..."


Akkor hajrá, ne itt siránkozz, hanem menj el dolgozni. Örülök, hogy segíthettem. Bye~

2022. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha siránkozni szeretnék, valószínűleg valami barátnak panaszkodnék, itt sok értelme nem lenne. Egészen őszintén abban bíztam, hogy valaki, aki pont tud egy helyet ahol felvétel van, meglátja a kérdésemet, és el tudja mondani, hogy hol érdemes próbálkozni. Vagy valaki aki már volt ilyen helyzetben leírja, hogy ő végül hogy és hol tudott elhelyezkedni. Sorolhatnám még, de lehet most is hülye vagyok és nem fogom fel, hogy én vagyok az egyetlen hallgató, aki próbál munkát keresni, és még nincs nyelvvizsgája. Éppen ezért semmi mást nem tehetek, mint hogy ülök itthon amíg meg nem lesz a papír... Nem nagyon értem, hogy miért kell egyből lenézni valakit, mert még nincs meg neki az a hülye nyelvvizsga, én nem voltam bunkó a kérdésemmel, akit ennyire zavar, az tényleg inkább ne is írjon, magamtól is felfogom, hogy kelleni fog, de csinálhatok én akármit, most így hirtelen akkor se lessz.
2022. okt. 31. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!