Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallom a hírekben, hogy a...

Hallom a hírekben, hogy a sportcsarnokokban sem lehet 18 foknál melegebb. És ha az van, akkor klímával le kell hűteni a hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
2022. okt. 28. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem. A fűtéssel elért hőmérséklet van csak maximalizálva, és ha az természetes módon megnövekszik, akkor lehet örülni. Ezt visszahűteni sem gazdasági (klímát használva megint áramba kerül és az drága), sem józan gondolkodási okból (nem hűtöd ki azt a kevés meleget, amit megengedtek neked, nem dolgozol saját magad ellen és szellőzteted ki, amit utána majd megint vissza kell fűteni jó drágán).


Értem én, hogy lehet ezzel szőrszált hasogatni, mert a médiában pongyolán fogalmaznak, de a jogszabályokban ez jól ki van találva.

2022. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Esztelenség lenne klímával lehűteni. Azt a hőt nem fűtőberendezés állította elő.
2022. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A közlönyben nem néztem a rendeletet, de valahol amikor olvastam ezekről, én minimum értéket találtam, nem maximumot. Mindenhol arról írnak, hogy csak ennyi lehet, annyi lehet legfeljebb.

Nem komálom a fideszt, sem egyben sem részleteiben. Meg lehet felületes vagyok. Úgy rémlik, hogy a nagy-nagy takarékoskodásban azért ezen értékek alá ne menjenek.

2022. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!