Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lenne az a lánynév, aminek...

Menőcsajszi72 kérdése:

Mi lenne az a lánynév, aminek sose neveznéd el a lányodat?

Figyelt kérdés

Nekem:


-Illangó

-Tímea

-Csuda



2022. nov. 1. 12:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Gertrúd

Erzsébet

2022. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Lolita
2022. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Bazsi

Gizi

Aranka

Olga

Ilonka

Jolánka

Lenke

Lukrécia

Margit

2022. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Metionin ***** válasza:
100%
Őszintén szólva összességében a magyar listában lévő nevek 80%-a nem tetszik :D bár az abszolút képtelenség nálam a Jolán, el nem hiszem, hogy lehet így bárkit elnevezni.
2022. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Fuuu de sz_r egy név...
2022. nov. 1. 22:48
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Éva
2022. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Elég sok ilyen van, főleg a modern nevek között pl. Liza. De a fentebb említett Jolán egy szép klasszikus példa, ide sorolnám még a Gizit is, noha Gizella formában viszonylag szép, de sosem így használják. vagy a Piroska is ez a kategória nálam, a Piri becézéstől feláll a szőr a hátamon.
2022. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok ilyen van. Talán legrondább a Klotild. De túl külföldi nevet se adnék pl. Dzsesszika, Dzsennifer, Vanessza. Vagy mostanában nagyon népszerű a Zselyke, attól is feláll a hátamon a szőr.
2022. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#7 Mi baj a Liza névvel? Azon kívül, hogy nem is modern, legfeljebb később önállósult becenévből.
2022. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%

9# Szerintem modern, a régebbi korokban nem volt adható, nem is adták. Egyébként két bajom, van vele: 1) becenév, ezek nekem nem tetszenek önálló névként 2) a nem becézett formája az Eliza, Elizabet lenne, amik amúgy az Erzsébet modern változatai idehaza(!), és feláll a szőr tőlük a hátamon. Nem szeretem az ilyen magyarosított angol neveket, pláne ha van magyar változat, ezerszer inkább adnám az Erzsébetet és becézném Bettinek.

Csak azért írtam le, mert kérdezted, ez egyéni ízlés kérdése, de a kérdés is erről szólt.

2022. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!