Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szakra mehetnek, ha...

Milyen szakra mehetnek, ha ezek a tantargyak mennek a legjobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennek kivancsi, hogy szerintetek milyen szakra mehetnek(mit dolgozhatnek kesobb), es melyik iskolaba mehetnek hogyha a kemia, matek, irodalom, nyelvtan tantargyak mennek eleg jol, es szeretem is oket?!


Szeretek sportolni is(es szerintem tanitani is tudnam/szeretnem), viszont fogalmam sincs, milyen szakok vannak ami azzal kapcsolatos. Azert irok ide, mert szeretnek egy kiindulasi pontot, es ha talalok valami jo valaszt, akkor utana jarok a szaknak/munkanak, amirol irt az illeto.



Ui: Bocsanat, hogy ekezet nelkul irtam, de angol a billentyuzetem :/



2022. nov. 15. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
16%

"irodalom, nyelvtan" ezek büfészakokhoz kellenek, éhendöglés a vége a legtöbb bölcsész szaknak, semmi értelme, legkevesebb a potenciál ezekben


"sport" - csak a fociban van nagyobb pénz, a többi sportágban csak akkor ha nagyon jelentős eredményeket érsz el egyébként csak hobbi (nem egyszerű a csúcsra törni tehetség + motiváció + SOK gyakorlás szükséges hozzá)


"sport oktatás" - személyi edzőből annyi van mint égen a csillag, az csak akkor jövedelmez jól ha kialakítottál egy komolyabb ügyfélkört, sok követőd van közösségi média platformokon és szponzorálnak nagyobb cégek egyébként felejtős. Előbb kell "celebnek" / "influencernek" lenned hogy valamit elérj ott, csak a papírral ha bemész egy konditerembe nem fognak fix fizetéses munkát adni, akkor kapsz pénzt ha te viszed az ügyfelet a helyre. Mivel egy időben boldog-boldogtalan "coach" lett, ezért ez eléggé túltelített. Tesitanárként szintén alacsony a bér.


"kémia" - ha kémikusnak mész / kutatónak szintén éhendöglés a vége, vegyész / vegyészmérnök viszont elég jó, gyógyszergyártó cégek azok jól fizetnek


"matek" - na ezzel viheted a legtöbbre, főleg alkalmazott matematikusként, nagyon nagy rá a kereslet főleg a statisztika vonalra pl. elemzőcégeknél, multiknál de lényegében bárhol. Sok matematikusból lesz Data Scientist - Magyarországon seniorként simán meg lehet keresni bruttó 2 millió felett vele alkalmazottként egy hónapban. Mateknak talán az egyik hátránya, hogy önmagában a mai világban nem elég, programozni kell tudni hozzá mert a 21. században már minden számítást / szimulációt / modellezést számítógépen végzel. De a matek + programozás kombináció a leginkább piacképes itthon és külföldön is

2022. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Matematika ha jól megy,mehetsz mérnöki karra is,közgazdásznak.Azok egész jól fizetett szakmák.Illetve a kémiával még tudom ajánlani az orvosi egyetemet is,igaz ahhoz még kell a biológia is.
2022. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha testnevelési egyetemre mész, akkor biológia, fizika, angol.

Ott többféle területet fogsz érinteni: egészségtan, anatómia, szervezés, stb. Keresd fel a honlapot, megtudod, milyenek a felvételi feltetelek.

2022. nov. 23. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!