Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyszerű meghatalmazásra...

Egyszerű meghatalmazásra kiadja a Földhivatal a fiam ingatlanának az adatlapjához mellékelt szerződést is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bárki lekérheti az adatlapot, de a szerződést is?

A fiam kórházban van. A szerződés másolata elkeveredett az évek során. Szüksége lenne rá.



2022. nov. 20. 01:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legfeljebb tulajdoni lapot lehet kérni a földhivatalban. A szerződés pedig magánügy, 1-1 példányban meg kell lennie a szerződő feleknél, és sehol máshol.
2022. nov. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem. Az is a földhivatalban van. Megmondták. A fiam saját lakásáról, saját szerződéséről van szó. Elkeveredett, nincs meg. Szüksége van rá, de akadályoztatva van, azért akar engem meghatalmazni. Érdemi választ várnék, nem azt, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy mi magánügy és mi nem.
2022. nov. 20. 03:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Én bizony dolgoztam földhivatalban is, a tulajdonjogról való szerződést pedig nem tartják nyilván az örökkévalóságig. Nézz utána a vonatkozó jogszabályoknak.
2022. nov. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A tulajdonlapon feltüntetve= szerződés szerint.
2022. nov. 20. 03:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És akkor a szerződés hol van? Nem a földhivatalban, arra mérget vehetsz. Pont ott van, ahova tették.
2022. nov. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Levéltár? Nagyon fontos lenne.
2022. nov. 20. 03:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elmondom másképp: A szerződés a földhivatalnak csak a tulajdonjog bejegyzéséhez kell, és ennek példányait nem őrzik az irattárban.
2022. nov. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha a szerződés járt valamelyik közjegyzőnél, akkor ott bármikor kikérheted.
2022. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. nov. 20. 09:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikért nem az illetékes Földhivatalba mész el érdeklődni?

Itt mindenféle választ kapsz.

2022. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!