Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az, hogy "elvi beállítottsá...

Mi az, hogy "elvi beállítottságú"?

Figyelt kérdés
2022. nov. 22. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elvek mindenek felett.


Jómagam is ilyen vagyok. Karriertől a magánéletig.

2022. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, elküldtem, de folytatom:


Lényegében saját elveken alapulnak a tettek, dolgok.

Nem enged pl ösztönnek, érzelmeknek, főleg ha azon dolgok ütköznek elveikkel.


Pl jómagam nemet mondok minden szexre hajtónak és inkább megoldom magamnak, mintsem elveimet felrugva összefeküdjek akárkivel csak szex céljából.


Hétköznapokban pl nem engedek elveimből. Karrier, nincs kivételezés, ha általam kiadott szabályzatot felrugja valaki, különben kihasználják.

Az adok-kapok elven is élek.

Dolgok betartásáért jutalom jár. Minden rendben megy és be vannak tartva a dolgok, akkor cserébe, amint végeztek a feladatokkal kapnak engedélyt saját projektjeik kivitelezéséhez, használhatják a drága eszközöket, gépeket, melyeket csak úgy nem tud megfizetni az ember sima otthoni használatra.


Az adok-kapok mindenhol jelen van más-más formában.


Veszel terméket, adod a pénzt, ők kapják a pénzt, te pedig a terméket.


Illedelmes vagy, jól ezeled a problémás feszült helyzetet, azaz adsz a másik félnek/feleknek egy nyugodt hangnemet, tiszteletet, ám felszólítod viselkedjen, egy kedves arccal rá nézve, ám szigorúan, az esetek többségében visszavesz/vesznek az emberek és helyzetkezelési példát látva onnantól megadja azt, amit pl én.

Adott eseteknél leülve megbeszéljük a dolgokat. Még ha idegenről is van szó az utcán.


Ha hangot emelnék vulgáris módon, abból csak mégtöbb problémát kapnék vissza.


Nem azt jelenti, hogy nem beszélek a problémáról, adott viselkedésről, hanem "manipulálom" a másikat, hogy lehet panaszkodni vagy véleményt kifejteni kultúráltan is.


Pl nem mondogalódni, anyukázni, meg orr alatt bunkón dünnyögni kell, ha az orvosi rendelőben valaki előre megy papírral a kezében,

hanem más aspektusokból átgondolni, valószínű kell valami papírozással kapcsolatban pl recept, aláírás stb.


Nos, a magában dünnyögő várakozók egyike, felhergelte a többi butát. Nem bírtam elviselni, megdelelően felszólítottam őket, hogy felnőttként nem így kellene viselkedni. A hölgytől megkérdeztem, papírt beadni jött-e, majd Elszégyelték magukat.

Megkértem, legyenek példamutatóak, hiszen fiatalabbak is jelen vannak és csendben nézik a rosszmájúságukat, ostobaságukat.


Nem szeretem, amikor meg a fiatalokat hordják el a felnőttek zöme, hogy milyenek ezek... Holott példát se tudnak statuálni ők maguk, több évtizedes "élettapasztalatba" nem fért bele nekik, az szégyen.


Utána nyugodtabb volt a körülmény, a kis asszisztens pedig megköszönte, hogy visszahoztam a csendet.


S ezek csak apróbb dolgok.


Az elvek persze lejetnek adott embereknél nem helytállóak is és veszélyesek is.


Pl egyszer élünk duma, aztán iszik mint aki hetekig nem látott folyadékot. Nem viselkedik, rongál.


Ilyenek minden korosztályban vannak.

2022. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lucifer-666 ***** válasza:
pl. ha rendelek valami ezer forintos gagyit, amit naponta elhagyok az utcán, akkor kitör a botrány, ha nem kapom meg. Akár a Hágába is elmegyek érte.
2022. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!