Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Agresszív háztartásnak számít ez?

Agresszív háztartásnak számít ez?

Figyelt kérdés
Anyukámmal élek, és ő e miatt megpróbálja a legjobbat kihozni az életünkből, például rengeteget dolgozik, és mindig vesz nekem minden féle ajándékot amire semmi szükségem nincs. Sose hívnám anyámat erőszakos embernek, pedig lehet az. Ma például rossz hangulatában volt, és egész nap leszidott engem mindenért, ami persze sokszor előfordul, de aztán amikor meglátta hogy a macskánk ki ment az erkélyre és megpróbált elkapni egy galambot, anyám bűntetés képpen a falhoz vágta a macskát minden erejével. Sokszor bántja az állatainkat, amit értek, mert engem is rengetegszer felidegesítenek de attól még nem rugok bele a kutyába mint ahogy ő. Engem sose bántott, és azt mondta nem is fog, hiszen ő olyan családban nőtt fel, ahol mind két szülő alkoholista volt. Lehet hogy nem bánt fizikálisan, de ez mentálisan eléggé megviselő, nektek erről mi a véleményetek?

2022. nov. 26. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem trollkodsz, akkor ez így nem normális. "megpróbálja a legjobbat kihozni az életünkből" hát hogyne, ennek pont az állatkínzás a legjobb módja. Menekülj onnan, minél előbb.
2022. nov. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.


Kezdj vele mélyebb beszélgetéseket.

Pl köszönd meg a munkáját s amit tesz érted. Majd mondd el neki, hogy nincs szükséged dolgokra, inkább beszéljétek meg máskor, ha akar valamit venni.

Pl közös vásárlás.


Az agresszivitása gyanúm szerint onnan ered, hogy nem igen beszél dolgokat meg és pl állatokon tölti ki a fizikai feszültséget, amely eredhet testi-lelki gondokból.


Kérd meg, ne bántsa az állataitokat, hiszen bizonyos értelemben azon állatok anyukája is.


Aki állatot nevel tudnia kell, hogy az állatok felérnek egy pár éves gyerek agyi szintjével.

Kutyák macskák pl 3-5éves gyerek szinten vannak, így úgy is kell kezelni, nevelni, idomítani őket.


Exem is csúnyán dobálta a macskáját, nem megfelelően nevelte. Jókedvébe ölelgette, kényeztette, rossz kedvében dobálta...


Nagyon lecsesztem, amikor oda mentem. A macska tényleg rossz volt... De rájöttem miért...


2 hónap alatt teljesen átneveltem.


Nevelés előtt minden vendéget támadott, karmolt, majd elbújt és ismét lesből támadott.

Egyik haverunk félve lépett be mindig "hol az a dög!?!"

Őt fejen is támadta.

Kupit csinált, mindent levert stb.


A nevelésem után:


Jöttek haverok, ugyanúgy játszottunk körbe ülve az ágyon.

Egyszer csak komótosan előjött a macska, haverunk félve húzódott odébb "gyanus ez a macska nekem" 😂 ja, nem futkorászva bukkant fel és támadta meg.


Befeküdt a körünk közepére.


Értetlenül néz ránk a srác:

Ez ugyanaz a macska???


Yep.


Ugyanis az állatoknál is a rosszaság nemtörődés, rossz lelkiállapot jele.


Szigorú voltam ugyan vele, de megdelelő figyelmet, törődést kapott. Ugyanez igaz exemre is.


Sok állatot idomítottam már.



S anyukádnak is kell egy "idomár", aki könnyít lelki terhén és adott esetben jutalmazza.


Pl ebéd elkészítésébe befektetett időt, energiát, pénzt megköszönni neki.


Sok kicsi apróság.


Tudom... Nem a gyereknek kellene "nevelni" hanem a szülőnek kellene tudnia helyén kezelni a dolgokat.


De megesik, hogy fordítva is kell példát statuálni.


Jómagam mai napig tanítom édesanyámat dolgokra.


Anno volt, hogy haza ment, rám rontott és minden régi hülyeségemet is elkezdte kiabálni.


Egfordultam és mondtam neki idegesen, csukja be az ajtót és ne rajtam töltse ki a baját. Odébb küldtem.

Ideges voltam, mert ok nélküli rámförmedést, igazságtalanságot nem szeretem és nem vagyok stresszlabdája senkinek.

Neki meg 50 év alatt ezt meg kellett volna tanulnia, hogyan kezelje gondját.


Alig 1 perc alatt ugyan nem nyugodtam le, nyakamban dobogott az ideg, de kinyitottam ajtót és odamentem hozzá.

Visszafogott rendes hangnemben közöltem vele, hogy nem így kellene viselkedni, ha baj vagy gond van. Majd megkérdeztem mi a baj, mondja el.


Ellenkezett, de lassan kibontottam belőle finoman a gondját.


Karjaimat tártam felé, annak ellenére, hogy viselkedett, hisztizett stb.


Pár percre rá a vállamon zokogott bocsánatot kéregetve.


Meg kell tanulni magunkat és másokat is kezelni.


Idővel pedig, ha helyreállnak a tanult dolgok, akor nyugi lesz és ösztönösen intelligensebben fognak kezelni helyzeteket az emberek.


Az ilyen fajta példamutatás az amely, mindegyik generációnak elkellene.


Rengeteg ember csak a koráról és megöregedett testéről mondhatja azt, hogy ő felnőtt.


Számomra az a felnőtt, aki problémakezelése, megoldása és tudása fejlett.


Próbálj meg anyud felé nyitni, még ha nehéz is.


Változás indul el bennük, főleg ha szembesülnek azzal "basszus, a gyerekem mutat példát", szégyenérzet bekapcsol bennük.


Mondtad, alkesz szülei voltak. Akkor tudja milyen rossz a felesleges agresszió, amely benne is biztos nyomot hagyott.


Merd elmondani finoman, hogy neked se tesz jót a felesleges agresszió és szeretnél neki segíteni, még ha csak meg is hallgatod.


Anyum is sokat változott, sőt 50 plusszosan velem tollasozik. XD


Levezeti a stresszt és egészséges is a mozgás.


Ismerd meg jobban anyudat, hogy jobb legyen neki is és neked is.


Pl ami még segít, az az, hogy megfigyeled vagy kérdezed neki mik fontosak.


Pl ölelés, érintés, dícséret, elismerés, beszélgetés. Stb


De ezeket te is megfigyelheted apró jelekből.

S ha tudod mik fontosabbak neki az alapján "manipulálhatod" /terelheted jobb irányba.


5 szeretetnyelvnek hívják.

Van online teszt is.


A szeretetnyelvnek megfelelően tudsz kedveskedni neki.


Az első háromban lehet benne van a részéről az "ajándék" szeretetnyelve s lehet ezért vesz dolgokat neked, amiket nem is kérsz.


Ha beszélgetésekben stb közeleb kerültök és még mimdig nem tudod mi a szeretetn, elve sorrendjei, akkor töltsétek ki együtt a tesztet.

Majd mutassátok meg egymásnak.


Onnantól azzal kedveskedni, amik fontosabbak a másikotoknak. Segít a problémás helyzetek kezelésében is.


Sok sikert és hajrá! 😊


Ui.: ha 1-2év alatt nem javul, magába roskad, akkor pszichológus neki.

Ha nem, akkor idővel elköltözni.


Minden eshetőségre kell gondolni.

2022. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
anyad egy mocskos szivtelen szornyeteg. nekem barmelyik allatomat egyetlen egyszer bantana SOHA TOBBET NEM LENNE VELE KAPCSOLATOM. nalunk az allataink korul forog minden, nagyon szeretjuk oket. van 6 benti cicank, kulon szobajuk is van mindegyik mentett allat, van egy kutyank , lovak torpe marhak baromfiak stb. soha egyetlen egyszer meg nem utottuk egyiket sem. A kutyusomra szoktam hangosabban kiszolni ha ejjel kettokor elkezd ugatni pont az ablak alatt. ennyi. anyadat igy latatlanban is elitelem, es gonosz embertelen nonek tartom. te meg ne hagyd bantani az allatokat, ok rad vannak utalva a te feladatod megvedeni oket egy ilyen szemettol mint az anyad.
2023. márc. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!