Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem mentem be a kormány hivatalba bejelenteni hogy eladtam az autóm?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve eladtam az autóm és most jöttem rá hogy lehet nem mentem be a kormány hivatalba ezt lejelenteni, viszont a mostani tulaj elméletileg át iratta az autót. Lehetséges ez? Mi történne ha be mennek és most jelentenem be? Megbirságolhatnak ez miatt?
2022. nov. 29. 23:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy át tudta így is íratni? Ha csak ő vitte be a papírokat?
2022. nov. 29. 23:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy át tudta íratni.
2022. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És nekem ebből így nem lehet bajom? Ha én nem vittem be papírokat?
2022. nov. 29. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem 1 év alatt lett volna valami jele, büntetés vagy az adó stb.

[link]

2022. nov. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%
Nincs gond, lényeg hogy legalább az egyik fél vigye be az adásvételit - a vevő megtette, így a nevedről lekerült, mindneki boldog.
2022. nov. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem íratta volna át, kapnád a súlyadó csekket is a NAV tól
2022. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értelmes és a segítőkész válaszokat!! :)
2022. nov. 30. 11:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár jogszabály az eladótól és a vevőtől is megköveteli azt, hogy a tulajdonosváltozást 15 napon belül bejelentse, jogi következménye csak a vevő mulasztásának van.


A nyilvántartó szerv akkor szerez tudomást a változásról, ha legalább az egyik fél eleget tesz a bejelentési kötelezettségének.

Ha mindketten elmulasztják, akkor a nyilvántartás változatlan marad, és az eladó kapja az esetleges pótdíjakat, közlekedési bírságokat, és ő marad a gépjárműadó alanya, ő kapja az adóértesítést, adómegállapítást.

Ha csak az eladó jelenti be – mert érdeke szabadulni a járművel kapcsolatos felelősségtől, kötelezettségektől –, akkor igazolást kap, amivel kimentheti magát a hozzáérkező esetleges pótdíjak, közlekedési bírságok megfizetése alól. Illetve, a tudomásszerzés alapján a mulasztó vevővel szemben eljárás indul: ideiglenesen hatóságilag kivonják a forgalomból a járművet, továbbá elektronikus értesítést kap a NAV, amely szerv mulasztási bírságot vet ki, ugyanis állami bevétel időre történő megfizetése, a vagyonszerzési illeték megfizetése maradt el.

Ha csak a vevő jelenti be, azaz, elvégezteti az átíratást, akkor a hatóság nyugton marad, hiszen amire szükség volt megtörtént: a valóságnak megfelelően módosítva lett a nyilvántartás és megfizetésre került az esedékes illeték. A vevő bejelentését csak azért várják, hogy legalább tőle megtudják a változást, ha a vevő kórósan feledékeny lenne. Ha a vevő jogkövető, akkor nincs szükség nyomravezetőre.

2022. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!