Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A budapesti metró komplexum...

A budapesti metró komplexum mennyire lenne biztonságos hely egy lehetséges atomrobbanás esetén?

Figyelt kérdés

Igen,a kérdés a metró 2033 könyv kapcsán jutott eszembe.A budapesti metró mennyire lehetne alkalmas egy hasonló szkenárióra?

Lehetne élni az állomásokon és az alagutakban?

Illetve másik kérdés,hogy melyik az a állomás amelyik a legmélyebbre van kiépitve nálunk?


köszi



2022. dec. 13. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Arra van tervezve. Az M2 vonal jo resze direkt annyira melyen van, hogy alkalmas legyen ovohelynek is, kiveve a Stadionokon tuli reszt. Az M3 vonal belvarosi resze szinten, de a kulso szakaszok ott sem mert azok kb. kozvetlenul az ut alatt futnak, illetve a felszinen.


A legmelyebb allomas a Kossuth ter, majdnem 40 meteren van.

2022. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na,nem is gondoltam volna.

Köszi a választ!

2022. dec. 14. 07:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kis érdekesség. Lehet, egy szó nem igaz belőle.

A Rákóczi úton lévő helyen dolgoztam (már lebontották).

A felszín alatt szint volt, ahol magam is jártam, de a legalsóról vezetett még le lépcső.

A polgári védelmi utasításunk egyik eleme volt, hogy atomvillanás esetén irány a Blaha Lujza téri metró megálló.

A 4. szinten mutat az egyik ott dolgozó egy pengefalat. Pár méterrel a folyó vége előtt. Azon volt egy kis dobozka.

Azt mondja az ürge, hogy ha nagy a baj, a dobozban van egy gomb, ha azt megnyomjuk, kirobbantja azt a falat a folyosó végén, és máris az alagútban lehetünk.

Mondjuk hogyan tud kétezer ember egy szűk folyosón, egy kis lyukon menekülni nem tudom.

2022. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!