Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 130-as IQ milyennek számít,...

130-as IQ milyennek számít, ez már "okos" szint?

Figyelt kérdés

A MensaIQ teszten értem el ezt az eredményt. Meggyőzőnek tűnik a teszt, bár nem volt nehéz, odafigyelés nélkül is ellehetett volna érni szerintem a 110-et legalább (vagy lehet csak nekem volt ilyen egyszerű, másnak meg nehezebb).


Mennyire jó szint ez a 130-as IQ, ez "okos" szint, vagy pedig "zseni" kategória?



2022. dec. 19. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy szám, ne az alapján definiáld magad, hogy mit dobott ki egy IQ teszt, és ha egy skála szerint zseni, akkor úgy mutatkozol be mindenkinek, hogy Krisztián vagyok és zseni, dobjatok egy hátast ettől a ténytől.


[link]

"Vagyis az IQ felnőttek esetében – a nevével ellentétben – nem egy hányados, és nem is egy abszolút értelemben vett tulajdonság, mint például a testmagasság. Relatív mutató, amely azt fejezi ki, hogy a személy milyen eredményt ért el a saját országában, a saját korcsoportja átlagához képest"

2022. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem vagy képes önállóan, egyedül egy google-keresést elindítani egy ilyen pofonegyszerű témában, akkor egész biztos vagyok benne, hogy a kapott eredmény köszönőviszonyban sincs a tényleges képességeiddel.
2022. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2, ezekszerint akkor a Mensa teszt nem reális, nem hiteles?
2022. dec. 19. 10:38
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Ezek szerint nem olvastad el a tájékoztatót, mielőtt elkezdted kitölteni.
2022. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Milyen tájékoztatót?


Én csak kitöltöttem és azt írta, hogy "Gratulálunk, Ön 130 IQ eredményt ért el" és ott volt egy ábra, hogy az emberek 95%-nál magasabb ez az eredmény.

2022. dec. 19. 11:14
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
No ezért nem mérvadó egy intelligencia-teszt.
2022. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De a normális Mensa teszt az fizetős. Ilyenkor nem lehet őket feljelenteni visszaéléssel? Fizetek hogy kitöltsem a tesztet, de nem adnak valós adatokat?
2022. dec. 19. 11:59
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Neked nem való intelligenciateszt. Olyan ez, mint nullával osztani.
2022. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan sikerült 130-as eredményt elérnem?
2022. dec. 19. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Véletlenem márpedig vannak. Egyébként pont az ilyen "hűdemagas" IQ-jú okostojások szoktak a leginkább életképtelenek lenni, sokuk már a cipőfűzőjet sem tudja bekötni, de azért veri a mellét rá. Anno amikor én kitöltöttem az ingyenes tesztet, az 125-ig mért, és bemehettem volna megírni egy fizetős tesztet személyesen, de nem láttam értelmét. 125 feletti, ennyit mondott a teszt, nekem ez így jó, de mint már leírtuk, ez csak egy teszt. Lehet 160 is, mire mész vele, ha ennyi információt sem tudsz önállóan megszerezni?
2022. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!