Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni angolul? Járjak angol tanárhoz? Nagyon meg akarok tanulni, tudom az iskolában kellett volna de akkor nem érdekelt, csak minél hamarabb le akartam tudni a napot, az mindegy miért. Magamtól, angol-magyar szótárból és ere való….

Figyelt kérdés
könyvekből megtudnák tanulni? Amikben elvan magyarázva minden, jelen, múlt idő stb. Tényleg nagyon akarom, és ha valamit akarok akkor kitartó vagyok. Nem akarom anyanyelvi szinten beszélni, de azért tudjak. Mennyi idő alatt tudnék meg tanulni? Tudom rajtam múlik de kb? Fél- egy év? Hogyan tudnák a legkönnyebben megtanulni?
2022. dec. 21. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami igazán érdekli az embert akkor az agya úgy szívja be az adott témával kapcsolatos információkat, mint szivacs a vízet. Az angol tanulás pedig véleményem szerint nem egy túl nehéz dolog. Hogyha semmit nem tudsz, akkor az alapokat nyelvkönyvekből a legegyszerübb (és legolcsóbb) elsajátítani, de ha már valamennyire beszéled, akkor állj rá az angol fílmnézésre, vagy könyvolvasásra. Persze a nyelvtant akkor is be kéne magolni, mert a anélkül nehéz a mondatszerkezet építés.
2022. dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pár alap dolgot tudok. Hogy hívnak? Hány éves vagy? Stb. Ha a filmeket csak angolul vagy felirattal nézném, akkor ragadna rám valami? Lényegében majdnem ugyan úgy jön ki mintha angolul beszélnének hozzám a szüleim születésem óta, vagy egy idegen városban, és ha meg akarom érteni akkor muszály elsajátítanom. Egyébként az írással is vannak gondjaim, angol-ból. Azt hogy tudnám fejleszteni?
2022. dec. 21. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Olvass, filmnezes felirat nelkul. Egyszerre angol es magyarra meg a filmre nem tudsz koncentralni.

Plusz nyelvkonyvek es emberek akik legalabb kozepszinten beszelik a nyelvet.

2022. dec. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Angol nyelvtanuló programok sokkal hatékonyabbak, mint a könyvek és úgy időzíted a tanulást ahogy akarod, szóval rugalmasabb mint egy tanár, viszont nincs külső erő, ami motiválna (pl. menj el a megbeszélt órára).

Szerintem a Rosetta Stone a legjobb program, bár ez nem ingyenes.

Ha jól emlékszem kb 6-800 óra megtanulni erős középszint környékére (ha nem rossz módszerrel tanulod) egy átlagos nyelvet (kínai, japán 1000-1200 körül lenne).

2022. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!