Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a garancia rá, ha előreutalok?

Mi a garancia rá, ha előreutalok?

Figyelt kérdés

F.book Marketplace-en láttam pár jó dolgot, de csak előreutalás után postázná az eladó. Van valami garancia arra, hogy ha elutalom a pénzt és ha esetleg nem postázná az eladó vissza tudnám téríttetni?

Van valami tapasztalatotok? Tippek Marketplace-en való vásarláshoz?



2022. dec. 22. 14:53
 1/5 anonim válasza:
100%

Marketplacen szinte csak akkor szoktam vásárolni, ha a kiszemelt dolgokat a környéken árulják, és a helyszínen át tudom venni.

Ill. egyetlen alkalommal vettem így egy párezer forintos elektronikai eszközt, ott kénytelen voltam előreutalni.

Hát azon kívül, hogy megnézed az eladó értékelését, túl sok mindent nem tudnék javasolni. Ilyen szempontból sajnos ez lutri.

2022. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítékod lesz az utalásról,azzal reklamálhatsz.
2022. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez fordítva is igaz, normális eladói oldalról is nehéz ügy a bizalom, a sok inkorrekt vásárló miatt akik utánvétellel megrendelik az árut, aztán nem veszik át, így az eladót terheli az oda vissza postázás költsége, plusz rohangálhat duplán feleslegesen. És persze vevői oldalról is jogos amit írsz, sok ilyen eset van hogy valaki utal, majd nem kap semmit, esetleg üres dobozt. Elég horror storykat olvasni mindkét oldal felől.

A tanácsom az amit már fentebb is ajánlottak, lehetőség szerint személyes átvétellel menjenek az üzletek. A legtöbb ügyletemet így bonyolítottam le, eddig sose volt probléma. Ha muszáj akkor tényleg kisebb címletes tételeket rendelnék csak magánszemélytől előreutalással, ahol belekalkulálnám hogy esetleg így jártam ha mégis átverne. És ezen kívül még sokat segíthet az is ha alaposan felméri az ember a másik felet, stílus, szokások, rengeteg információ kinyerhető 1-1 rövid beszélgetésből, vagy akár a dolgokhoz való hozzáállásból is, hogy mennyire megbízható. Persze ez se 100%os módszer, mivel akadhatnak profi és rutinos szélhámosok is.

2022. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NTBS ***** válasza:
Semmi. Ha megoldható vedd át személyesen.
2022. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokat vásároltam már így, ez a bevett gyakorlat. (Eladni is így adtam el mindig, ha tali nem jöhetett szóba). Egy esetben volt negatív tapasztalat, profi eladó, rengeteg pozitív értékelés (Vatera), csalássorozatba kezdett, én is pont beleestem, rendőrségi ügy lett belőle, végül visszautalta mindenkinek a pénzét. Ja, és egyszer egy gyanús külföldi webáruház szívatott meg, rendeltem két táskát nagyon olcsón, irdatlan sokára kaptam egy no name baseballsapkát:-)


Garancia nincs, én annyit javaslok csak, hogy ismeretlen eladótól nagy összegben lehetőleg ne vásárolj!

2022. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!