Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire könnyen belátható...

Mennyire könnyen belátható hogy a tulajdonságok nem önállóan létező dolgok, hanem valamihez tartoznak?

Figyelt kérdés
Pl. Egy fa tulajdonságokkal rendelkezik, elég sokkal, pl. Kemény, puha, szürke, zöld, fehér, van formája stb. A tulajdonságok váltakoznak pl. növekedhet vagy az évszakok mentén stb., de az, aminek mindezek a tulajdonságai, az nem változik?

#tulajdonság #tulajdonos #Birtokos viszony
2022. dec. 27. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Elsőre nem tudom eldönteni, hoyg sületlenség vagy értelmetlen.

Hogy a példádnál maradjak: ha a fa mondjuk egészségesből korhadttá változik, akkor változik. Ha a fának kinő nyolc ága, akkor változik.

2022. dec. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha önállóan létező dolgok lennének, akkor valószínűleg nem tulajdonságnak hívnák őket... A fa akkor is fa marad, ha növekszik, nem változik időközben toronydaruvá... 🤦

Gratulálok, eséllyel indulsz a gyakori idei leghülyébb kérdése címért!

2022. dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 "Ha a fának kinő nyolc ága, akkor változik."



A fa változik vagy a tulajdonságai a fának?

2022. dec. 27. 13:03
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 és #2


Ha jól értem a fa, fa marad akkor is ha a tulajdonságai megváltoznak? Ezek szerint a fa független a tulajdonságaitól? De a tulajdonságok nem függnek a fától?


Egyébként filozófiai kérdés inkább de egyéb kérdésekbe tettem. Igazából az érdekel pontosan milyen a kapcsolat a tulajdonságok és a tulajdonos között. Illetve mit takar pontosan a tulajdonság melléknév, és mit takar a tulajdonos főnév, és ezek milyen kapcsolatban vannak, amennyire képesek vagyunk ezeket meghatározni. Akinek túl értelmetlen a kérdés, nem muszáj válaszolni.

2022. dec. 27. 13:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Igazából értelmetlen kérdést feltenni sem muszáj.


A fa fa marad de változik.

Ahogy te is - elvileg - ember vagy születésed pillanatától halálodig, oszt' mégis vagy közben csecsemő, gyerek, tini, felnőtt, vénhülye.

2022. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint egy dolog a tulajdonságainak összessége. Változhat maga a dolog is, legalábbis az elnevezése, ha a tulajdonságai is jelentősen megváltoznak.
2022. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Így van #6-os első körben erre akartam kilyukadni. :D Dinka #1-es most nézett egyet. :D
2022. dec. 27. 13:36
 8/15 A kérdező kommentje:
Szóval #6-os, eszerint a fa nem is a tulajdonosa a tulajdonságoknak, hanem a "fa" szó az adott együtt lévő tulajdonságok összességét jelöli?
2022. dec. 27. 13:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Teljesen tévesen értelmezed a szavakat és a definíciókat.

Mondanám hogy a tulajdonságaid és képességeid alapján debil vagy, de megsértődnél.

2022. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#6 Írod hogy emlékeid szerint, én eddig nem emlékszem hogy tanultam ilyesmit, de elég a megfigyelésre hagyatkozni és végiggondolni, ugye #1-nek kicsit magas volt a labda, de te hamar rájöttél.


Ha a főnevek gyakorlatilag néhány melléknévvel egyeznek meg, akkor a főnév maga is melléknév, akkor maradnak a gazdátlan tulajdonságok. Mi a magyarázat szerinted?

2022. dec. 27. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!