Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem akarok a szakommal foglalk...

Nem akarok a szakommal foglalkozni , miután befejeztem a mesterképzést, de nem akarok csalódást okozni a családomnak Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Második éves mesterszakon vagyok zenei egyetemen, és a szakom a klasszikus fuvola. 7 éves korom óta csinálom ezt. 3 éve jöttem rá, hogy már nem szeretem a szakomat. Őszintén szólva utálom. Szeretem a klasszikus zenét, de nem gyakorolok, nagyon lusta vagyok, és ez egyáltalán nem tesz boldoggá. Ehelyett annyira kiszívja az energiámat, hogy egyáltalán nem illik a személyiségemhez, annyira utálom.



A családom nagyon büszke rám, mert én vagyok az első a családban, aki bekerült az egyetemre, így alapvetően én vagyok a kedvencük, és ők nagyon büszkék . Sok pénzt fizettek a tanulmányaimért az évek során, és nagyon hálás vagyok a támogatásukért, de már nem szeretem, amit csinálok, és nem akarom úgy leélni az életemet, hogy olyasmit csinálok, amit utálok.



9 hónapja kezdtem el gördeszkázni, és őszintén szólva ez az első dolog az életemben, amitől szabadnak és őrülten őszintén boldognak érzem magam. Szeretek főzni. Csak egy laza életmódra vágyom. Azon gondolkodtam, hogy szakács legyek egy menő helyen, deszkázzak és boldogan éljem az életem, és utána talán nyitok egy kávézót vagy valami hasonlót. Csak szabadon akarok élni. De attól is félek csalódást okozni a családomnak, mivel sok pénzt fektettek az oktatásomba és nagyon büszkék ram. Félek rettentően


2022. dec. 29. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Már megint bekapcsolva felejtették az ápolók a wifi-t.
2022. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most mr mindegy. Keress pénzt fuvolázással és add vissza a családodnak, aztán kezdj olyan életet amilyent szeretnél.
2022. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:

Ha már ennyit belefektettél egy diplomába, akkor legalább a puszta diplomádért csináld meg. A szak szempontjából ez nyilván nem pozitívum, de sok helyen egy diploma ami akármilyen is lehetőségeket tud adni, csak mert valamilyen diploma. Jobb, könnyebb, kényelmesebb munkákat tudsz kifogni vele. Hosszabb távon meg fogja érni.


Másik a szüleid felé is érdemes még azt ami hátra van mecsinálni. Főként ha a család nem diplomás, akkor még egy bármilyen dilpma is jó pont a családodnak, és később a gyerekednek is, hogy igen anya/apa végigcsinálta... Ez egy jobb családi szokások alapja tud lenni és ez is egy jó oldala.


Ott van az is, hogy a magadnak se az maradjon meg, hogy félbehagytad a tanulmányaidat. Később nyilván nem kötelező folytatni a munkádban is, de félbe he hagyj ilyeneket. És ne a félbehagyott tanulmány legyen ez a magad számára, hanem, hogy megcsináltad.


Az irányváltás amiket írtál jó nagy és másokkal is van ilyen, ez is okés. Ezért a mesterszakot még ne hagyd félbe emiatt, igenis zsebeld be azt a mesterszakot, mert még papírforma szerint is "jár" neked, ha már ennyit belefektettél.


Ha szakácsnak tanulnál tovább, még ott is jobb, jobban hangzik egy előtte befejezett tanulmány, mint egy félbehagyott. Inkább válts utána.

2022. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!