Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy lovas fotózás?

Hogy néz ki egy lovas fotózás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már jó pár éve fotózom, megszerkesztem a fotóimat. (Hobbi célból) azonban jó lenne valami kis pénzt keresni, ha már ennyit fektettem a kamerába, objektívbe és még sok másba. A lovak fotózásán gondolkozom legfőképpen. Eddig még csak a saját lovamat fotóztam a szüleim segítségével (mert nyílván valakinek a lovat is "fogni" kell ).

De a lényeg, hogy még sose voltam lovas fotózáson, ezért fogalmam sincs mit szoktak csinálni, hogyan. Ez alatt azt értem, hogy a fotósnak szokott lenni egy segéde, aki a lovat fogja, "irányítja" (bocsi, nem tudom megfogalmazni másképp), hogy merre nézzen? Vagy megkéri a ló gazdáját, hogy legyen szíves segíteni. Illetve mennyi idő, míg retusálják a képeket kb? A fotós utazik oda a kuncsafthoz, s lovához, vagy fordítva?

Köszönöm, hogy elolvastad!❤️



2023. jan. 1. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Vicces kérdés. :)

Mi az hogy "lovas fotózás"?

A "lovas" az a személy, aki megüli a lovat. Tehát a kérdésed alapján te egy embert akarsz fotózni. A leírás alapján viszont ezt az embert egyáltalán nem veszed figyelembe, csak a lóra koncentrálsz.

Szóval mi lenne a tényleges téma?

Aztán nem értem, miért gondolod, hogy bárki fizetne azért, hoyg te lefotózod akár őt, akár a lovát, akár együtt a kettőt. Tudsz mutatni egy portfóliót, ami alapján én téged kéne hogy válasszalak XY hivatásos fotós helyett? Meg tudod mutatni, mire számíthatok, milyen képeket tudsz készíteni? Mert anélkül szóba sem állok veled, mint fotóssal.

Azt csak zárójelben kérdezem meg, hogy számlát tudsz-e adni.

Végül, de nem utolsó sorban, nem is értem mit akarsz azzal, hoyg a ló (vagy lovas?) utazik hozzád...

2023. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Először is.. szerintem pontosan érted mit akartam ezzel kérdezni🙃 De ha a olyan buta vagy, hogy nem tudsz rájönni, akkor mégis elmondanám neked drága válaszoló:

Van, amikor CSAK a lovat fotózzuk, azonban van amikor a lovat és a lovast fotózzuk, vagy hogy fogalmazzak. Itt legfőképpen a ló fotózására akartam kilyukadni, mint ezt te is leírtad.

Vannak lovas ismerőseim, akiket lefotózhatnék, tehát így igen, megtudnám mutatni, milyen képeket készítek.

Úgy gondolom nem is kellene a többire válaszolnom, hisz semmit se válaszoltál meg nekem🙃

Puszi

2023. jan. 1. 16:16
 3/12 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy kérlek, aki nem érti mit szeretnék kérdezni, az inkább ne is válaszoljon. Ha pedig valami nem tetszik, lehet tovább görgetni.
2023. jan. 1. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha pénzt akarsz vele keresni megfelelő végzettség kell hozzá, a fotózás végzettséghez kötött tevékenység. (tudom meglepő és le lehet pontozni, de nézd meg a vonatkozó jogszabályt)
2023. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"szerintem pontosan érted mit akartam ezzel kérdezni"

Ha pontosan érteném, nem kérdeznék rá. De látszólag elég sértődős vagy, így inkább majd találgatok legközelebb.


"Vannak lovas ismerőseim, akiket lefotózhatnék"

És miért nem teszed? Hogy akarsz egy portfóliót bemutatni a leendő ügyfélnek? Feltételes módban?


"Úgy gondolom nem is kellene a többire válaszolnom, hisz semmit se válaszoltál meg nekem"

Pedig jó lenne ha válaszolnál, a saját érdekedben. Már ha valóban hasznos válaszokat szeretnél. Bár úgy tűnik, nem ez a célod.


Igazából nem is tudom miért próbálok neked segíteni, amikor ilyen pökhendien, mondhatnám magas lóról válaszolgatsz. Már ha egyáltalán válasznak tekinthetjük ezt az ideöklendezett nagyképűsködést.


Szóval ott tartunk, hogy én, mint potenciális ügyfél - akinek mondjuk egy ilyen reakció után eleve elment volna a kedve, hogy pénzt adjon neked - miért kéne, hogy téged válasszalak? Felütöm a google-t, rákeresek a "lovas fotózás"-ra, és a találatok közül kedvemre válogatok. Hogyan akarod eladni magad, a tudásodat nekem? Mivel győzöl meg, hogy neked fizessek? A bájos stílusoddal?


A lovat nyilván nem az én segédem fogja igazgatni, hiszen tök ismeretlen lesz az állat számára. Vagy ló és lovas együtt szerepel a képen, vagy ha nem, akkor is ő, a tulajdonos, lovász, olyan személy fogja irányítani az állatot, aki ismeri.


Az pedig kizárt, hogy egy amatőr fotózás kedvéért bárhova is utazzon egy ló. Ahhoz túl sérülékenyek.


"mennyi idő, míg retusálják a képeket kb"

Pont annyi amennyi szükséges hozzá. Volt már Lr, PS a kezedben? Ismered? Használod? Akor tudod, mennyi idő az utómunka.


Várom további szíves beszólásaidat.

2023. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Te lovat láttál már? Szerinted mit egyszerűbb mozgatni a fotóst vagy a lovat? Eleve a lónak irtó nagy stressz egy fotózás. Ha láttál volna már lovat amit a kérdésed alapján nem hizek el. Akkor tudnád, hogy egy ilyen stresszes dolognak kitenni legalább a megszokott környezetében érdemes. Arról nem beszélve, hogy a fotós minden felszerelésével (most olyanra gondolok amivel egy lovat lehet fotózni, mert azt ritkán viszik műterembe) néhány táska és egy átlag fotós súlyával együtt is max. 100kg-ot kell mozgatni, hány kiló egy ló? Mi kell ahhoz, hogy az szállítható legyen? Mekkora autó? Kis túlzással felülök a vonatra és elviszem azt a két táskát amibe a cucc befér, mikor teszel fel a vonatra egy lovat?


A másik láttál már fotózást? Mi kell hozzá? Vagy stúdióba (műterem) akarod vinni a lovat? Nem is értem, hogy jutott ez eszedbe. És ebből akarsz Te pénzt keresni?


Utómunka? 0-tól végtelenig bármennyi lehet, a kérdés mi a cél? És hova kerül a fotó. Ha a tulajdonos /tini kislány aki erre gerjed/ a facebookra akarja feltenni mobillal kell lőni 0 utómunka. Ha meg olyan reklám fotó lehet, hogy neki esnek szinte szőrszállanként korrigálni a fotót és több nap is eltelhet mire abból kép lesz. Látszik, hogy ehhez sem értesz.


Fényképezőgépet láttál már?

2023. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

"a fotózás végzettséghez kötött tevékenység. (tudom meglepő és le lehet pontozni, de nézd meg a vonatkozó jogszabályt)"

Már nem. a fotózás végzettséghez kötött tevékenység. (tudom meglepő, de nézd meg a vonatkozó új jogszabályt)

2023. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

A fotózás jelenleg nem végzettséghez kötött tevékenység. Korábban az volt és lehet, hogy újra az lesz. Ezt nem tudhatjuk. Az OKJ és a szakképzési rendszer átalakításával kikerült a listáról, de senki sem tudja, hogy ez meddig tart majd és mikor, milyen irányba fog esetleg újra változni.


Ettől függetlenül a fotózás egy szakma, amit mindenképp ajánlott minél komolyabb szinten elsajátítania annak, aki ebből akar megélni. Akkor is, ha most épp törvény nem kötelez rá. Ha valaki hivatásként akarja űzni a fotózást, akkor minimum ciki, ha még alap fogalmakkal sincs valaki tisztában - például lovas fotósként azt se tudja, hogyan zajlik egy lovas fotózás, vagy milyen viszonyban áll egymással egy ló és egy fényképezőgép ára…

2023. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Állati vicces az a megfogalmazásod, hogy “ha már ennyit fektettem a kamerába”, miközben azt állítod, hogy van egy saját lovad…

Mégis mennyit költöttél arra a kamerára és objektívekre?


Tudod te mennyibe kerül egy saját ló és annak fenntartása? Nem arra gondolok, hogy valaki hetente elmegy egy bérlovardába, ahol óradíjban mindig ugyanazon a lovon ülhet valamennyit és így olcsón a sajátjának érezheti. Hanem az, hogy valaki tényleg megvesz egy saját lovat, ami az ő kizárólagos tulajdona és ő dönti el, hogy mikor ki ülhet rá.

Onnantól azért is ő fizet, hogy a lovat legyen hol tartani, legyen hol járatni, mivel etetni, legyen, aki gondozza, ő fizeti minden állatorvosi és egyéb kezelését, ő költ arra is, ha a lovat szállítani kell, meg arra is, hogy legyen olyan autója és utánfutója, amivel szállítani lehet a lovat.


Ha te profiként szolgáltatsz - pláne olyan szinten, hogy akár csak megfordul a fejedben, hogy a megrendelő utazik majd hozzád és nem te mész őhozzá, ahhoz tudásban és eszköz parkban is jóval többet kell letenned az asztalra a minimum elvárhatónál. Már csak azért is, mert akinek annyira jól megy, hogy egy fotózás miatt utazgat hozzád (pláne a lovával együtt), az megengedhet magának bármilyen jó fotó felszerelést - szóval neked is rendelkezned kell legalább azzal, amivel ő.

Na meg a lényeg: mennyi pénzt, időt és tanulást fordítottál ezek használatának elsajátítására? Az sem árt, ha tudásban is fel tudsz olyat mutatni, amire másnak nem futotta a drága gépe mellé. Mert ha a drága gép elég lenne, akkor bármelyik lovas vehetne egy drága gépet az amúgy is drága fenntartású lova mellé és akármelyik lovászfiú, vagy ismerős megcsinálhatná róla a remek képeket és minek fizetne utazásért, meg még a te fotóidért is? Pont ugyanúgy, ahogyan te sem lovas fotóshoz mentél egy lovas képért, hanem a szülőket bíztad a "drága" géped és elég neked az a kép, amit ők csináltak rólad. Pedig a saját elképzelésed szerint te vagy a jó fotós a családban, nem a szüleid. Mégsem egy hozzáértő fotósra bíztad, hogy téged fényképezzen, hanem egy családtagra.

Na most innen két dolog következhet. Vagy te vagy a tökéletes példa arra, hogy egyáltalán nincs igény lovas fotózásra, mert akinek telik a drága lósportra, annak telik fényképezőgépre is és bárkit. ég tud kérni, hogy lefotózza őt. Ezzel pedig meg is szűnt a piaci igény, hogy valaki kimondottan lovasok fotózásával foglalkozzon.

Vagy a másik lehetőség, ha mégis létezik ez a piac és az igényeket kielégítő szolgáltatói szegmens, akkor neked is érdemes lenne igénybe venned ahhoz, hogy megismerd, hogy mit képes nyújtani és hogyan képes arra. Mert ugye okoskodhat itt bárki neked bármit. Te vagy az, aki benne van a lovas életben és a fotózáshoz is hozzáértő ék tartja magát. Nem pont neked kéne első sorban értékelni a lovas fotósok munkáját annyira, hogy befizess egy lovas fotózásra, hogy megtapasztald, miből áll, hogyan történik, mennyiért és mit nyújtanak? Hogy akarsz éttermet nyitni úgy, hogy még soha nem voltál étteremben és azt sem tudod, hogy néz ki belülről és mi zajlik ott bent, csak egy netes kérdéstől várod, hogy ismeretlenektől megtudod, amit szeretnél és aztán mindent erre a alapozva vágysz majd bele?


Azt mondod, vannak barátaid, akiket megkérhetnél, hogy lefotózhasd őket és ezzel portfóliót építhess. Ez szuper. De önbecsapás. Nem az, hogy vannak barátaid, hanem az ingyen fotózásokból épített portfólió önbecsapás. Amit sokan alkalmaznak, de ettől még nem kevésbé önbecsapás. A barátok ingyen fotózásával lehet gyakorolni és tanulni.

De ha még annyira sem értesz fotózáshoz, hogy legalább a barátaid, akik ismernek, szeretnek, értékelnek és segíteni akarnak neked sem hajlandóak fizetni a munkádért, akkor ismeretlen idegenek miért fizetnének érte? Ha csak olyan fotókat tudsz felmutatni, amiknek az elkészítéséért még a barátaid sem hajlandók fizetni, akkor hogyan fogsz majd pénzt kérni másoktól?


Ahhoz, hogy meg tudj élni a fotózásból (vagy bármi másból), nem elég magához a tevékenységhez értened, amiből meg akarsz élni. Értened kell az üzleti oldalához is, hogy mennyit és hogyan előadva tudsz elkérni, hogyan tudod a munkád értékét demonstrálni, hogy meg is akarják fizetni. A lovas közeggel ráadásul egy rendkívül speciális. Ugyanis akiknek futja saját lóra, azok általában értenek a pénzhez, üzlethez, tárgyaláshoz. Esélyes, hogy a lovak áráról is rendszeresen és ügyesen tárgyalnak, meg az is elég valószínű, hogy a lovaglásra való pénzt is hasonló módon, más területeken is tárgyalva szerzik. Szóval nekik nem csak nem nagy pénz, amit te a fényképezőgépedre, meg a lovadra költesz, de tárgyalni is jól tudnak. Meg akár alkudni is. Úgyhogy nagyon észnél kell lenned, hogy milyen módon próbálod őket meg rávenni, hogy pénzt adjanak a munkádért. Mert már abból, ahogy előadod magad, jobban fogják tudni, hogy mennyit tudnak lealkudni belőle, vagy mennyit ér nekik, amit kínálsz, mint te magad. És attól, hogy nekik az nem nagy összeg, amit elkérnél a lovas fotóidért, még egyáltalán nem biztos, hogy hajlandóak lesznek megfizetni azt az összeget, amiért tényleg érdemes is elvállalnod. Ahogy az sem, hogy nekik bármennyi pénzt megérnek a képeid, hiszen ők ugyanúgy megkérhetnek bárki mást, hogy fotózza le őket, mint ahogy te is megtetted. És egyáltalán nem biztos, hogy ők igényelni, vagy akár csak látni fogják a különbséget egy jobb és egy kevésbé jó, de nekik még bőven elég jó kép között. Arról nem is beszélve, hogy ma már bárkinek lehet egy jobb fényképezőgépe, sőt akár jobb képei is, úgyhogy tömegével rohangálnak a világban (a lovasok közt is) hozzád hasonlóan lelkes, fotózásból megélni vágyó fiatalok, a tiédhez hasonlóan kialakulatlan elképzelésekkel arról, hogyan is működik ez a világ.


A fotózás egy szolgáltatás, aminek a kereteit ahhoz igazítja a szolgáltató, amilyen célcsoportot és amilyen üzleti modellel ki akar szolgálni. Ha elég ügyes leszel nem csak a fotózásban, hanem a szolgáltatásaid értékesítésében is, akkor nem lehetetlen, hogy akár hozzád utazzanak a lovakkal együtt az ügyfelek. De amíg arra a szintre eljutsz, addig lényegesen valószínűbb, hogy te fogsz oda utazni, ahol ők vannak. Már ha egyáltalán lesznek ügyfeleid.

Legesélyesebb, hogy csak oda fogsz utazgatni, ahol reméled, hogy megtalálod azokat, akik majd egyszer az ügyfeleid lesznek. Eljárkálsz különféle lovas rendezvényekre és próbálod eladni magad, vagy ügyesebb, vagy szánalmasabb próbálkozásokkal, hogy végre valakit érdekeljen a lehetőség, hogy veled fotóztasson. Aztán idővel vagy összejön, vagy nem. Amikor meg azt látod, hogy mások ingyen is boldogan osztogatják a képeiket, akár azért, mert azt hiszik, így húzzák be a zsíros fizető megrendeléseket, akár csak azért, mert nem érdekli őket a pénz és csak kedvtelésből csinálják, elgondolkozol, hogy vajon érdemes és lehetséges-e versenyezned az ingyen fotókkal. Vagy persze az is lehet, hogy nem gondolkozol el rajta...

2023. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kilences, Kilences, ennyit gépelni csak azért, hogy veled is közölje, buta vagy és inkább görgess tovább. :D
2023. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!