Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Járok egy fiatal párhoz...

Szaszi98 kérdése:

Járok egy fiatal párhoz takarítani és az utóbbi pár alkalommal már sertegetett, lekezelően bánt velem, meg hülyének is nezett többször is Azon gondolkozom hogy nem megyek többet. Ti mit tennétek a helyemben? Normális válaszokat várok.

Figyelt kérdés

Pl: Hirtelen megfordultam és a hiperaktív gyerek nekem szaladt de nem esett el csak leült a földre, és persze az én hibám volt az is.


Még mondott egy olyat legutóbb hogy én csak azért megyek oda hozzá mert lehet enni meg inni.Mert megszokott kínálni kajaval meg inni is szokott adni.


2023. jan. 8. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3. ilyen alkalom után a 4.nél már nem mennék többet, az említett okok miatt
2023. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Takarítsák maguk után a szennyüket! Ha nem alkudtátok ki, hogy megalázásért is kapsz külön fizetést, akkor nem vagy köteles ezt elviselni!

Majd a gyerek rendet rak náluk időről-időre!

2023. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen az eddigi válaszokat.Varok még további normális válaszokat
2023. jan. 8. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben finoman jelezném nekik szóban hogy mi a probléma, és hogy nem lesz jó ez az irány. Nem cselédként vagy ott, hanem fizetett alkalmazottként, és nem vagy köteles mások szemétkedését eltűrni. Aztán tőlük függ, ha visszavesznek normális stílusba, akkor én a helyedben maradnék még. Bár tapasztalataim szerint az ilyen emberek ritkán változnak, max nyomás hatására moderálják magukat. De egy próbát megér a dolog, a mostani időkben sajnos a pénzre is nagyobb szükség van szerintem.
2023. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogy lassú vagyok.

De azért még nem kellene így beszélni velem. Azért csinálom lassan mert nem oraberben vagyok hanem egy fix összeget ad mindig.

2023. jan. 9. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy szerződtetek hogy fix a munka, meg van adva mit kell megcsinálnod adott napon belül, akkor főleg semmi köze hozzá hogy mennyi idő alatt csinálod meg. Ha órabérről lenne szó akkor ő bánná, így viszont ha előbb végzel a te nyereséged, ha később akkor a te veszteséged, neki ehhez végképp semmi köze. Véleményem szerint ezek tényleg pofátlan sz*r emberek, volt már dolgom hasonlóval, ezek nem tudják hol a határ, általában más dolgokban sem. Gondolom még rá is érnek és otthon lebzselnek, és beleszólnak mindenbe, mikromanagelni próbálnak téged. Legrosszabb fajta kliens az ilyen, azt hiszi a pénzéért rabszolgát vett és minden jár neki.

Szerintem üljetek le, mindent beszéljetek át újra tisztán és világosan, mi van a szerződésben, és húzd meg a határaidat újra. Ha a jövőben megint ennyire elpofátlanodna a helyzet, akkor tényleg váltani lenne érdemes szerintem. Vannak más, sokkal jobb megrendelők is, gondolom.

2023. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kötöttünk szerződést, mert fekete munka csak.
2023. jan. 10. 09:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ezesetben is ugyanazt tudom javasolni mint a 6. számú válaszomban, csak értelemszerűen a szerződtetek szót cseréld ki a szövegben "amiben szóban megegyeztetek"-re :)

Annyit tennék még hozzá, hogy ebben az országban sokan még az írott szerződést is nagyon rugalmasan kezelik. A szóbeli szerződésnél, vagy szóbeli megállapodásoknál pedig méginkább hajlamosak lehetnek erre a variálásra. De mindenképpen azt javaslom hogy beszéljétek át újra a dolgokat, mennyi pénzért mennyi munka, plusz a tisztelet kérdése, mert látványosan nagyon elszaladt velük a ló.

Esetleg mégegy tanács, ha nem akarod velük újratárgyalni a körülményeket, még az is egy megoldás lehet ha szimplán árat emelsz. Olyan, akár jóval magasabb árat adva meg, ami kompenzálja számodra a szemétkedéseiket. Legrosszabb esetben elutasítják, de akkor szintén megszabadulsz a problémától. Ha pedig megadják, akkor kárpótolod a pluszpénzzel magadat a kellemetlenségekért. Nálunk ez pl bevett szokás, ha nehezített a terep vagy a munkakörülmények, esetleg a kliensről tudjuk hogy problémás ember, magasabb árat adunk meg. Ha elfogadja akkor jó, felárért megéri a munka, ha visszautasítja akkor megyünk máshova, ahol normálisabb az aktuális munkakörülmény.

2023. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mèg elmennèk kèt alkalommal. Ha azutàn sem változtatna a stílusàn, akkor otthagynàm.
2023. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!